VBATools

Pojedyncza wysyłka emaili

by on Jul.12, 2013, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne, Shareware i Trial

Wysylka_pojedynczo_Odroczenie_wysylki_mailaMiło mi Państwu zaprezentować dodatek COM do Outlooka przeznaczony do wysyłki pojedynczej. Rozwiązanie posiada dwa moduły.

Pierwszy moduł jest dołączony do menu tworzonej wiadomości, gotowej do wysłania, do każdego z adresatów pojedynczo. Tworzy on dokładną kopię wiadomości którą otrzymuje w polu DO tylko jeden odbiorca. Rozwiązanie jest idealne do wysyłania zawiadomień, maili okolicznościowych czy innych wiadomości informacyjnych. Ikonę tego mechanizmu można przenosić w menu nowej wiadomości.

ol_wyslij_osobno_pierwsze_w_menuJako opcja dodatkowa, moduł ten posiada interfejs opóźniający wysyłkę o ustawiony interwał czasowy. Użytkownikowi zapewnia brak zwrócenia uwagi na wysyłkę seryjną u administracji operatora internetowego. W przypadku kont POP/IMAP wiadomości te będą zalegać folder wysyłki do czasu określonego w mailu. Nie należy w tym przypadku wyłączać Outlooka. Dla kont Exchange mail zostanie przekazany od razu na serwer i tam będzie czekać na określony czas.

Czyli operacyjnie: Wklejamy adresy do pola “Do” i klikamy nową ikonkę z menu zamiast standardowej.

Wysylka_zalacznikow

Drugi w menu aplikacji wysyłający załączniki z wybranego katalogu. Mechanizm pobiera z interfejsu dane o adresatach (możliwość wysłania wiadomości do każdego z osobna) i wysyła wiadomości na podstawie plików przygotowanych w wybranym katalogu. Pliki te mogą być filtrowane na poziomie dowolnych rozszerzeń. Domyślne pliki wysyłane są każdy z osobna w osobnej wiadomości, jednakże używając opcję “Pliki w jednej wysyłce” zostaną one zebrane względem adresata/ów w całości. Opcją dodatkową jest także usunięcie wiadomości z folderu wysłane (aby nie zostawiać śladu wysyłki), plików z katalogu zaraz po wysyłce, spakowania plików ZIPem.

 

W interfejsie jest możliwość wpisania treści wiadomości w formie tekstowej, jak i podłączenia szablonu wiadomości, która może być wcześniej przygotowana w Outlooku. vbatools_koszt_80Szablon taki często zawiera poza stopką, cześć graficzną przekazującą wizerunek nadawcy lub przedsięwzięcia.

 

Program nie jest korespondencją spersonalizowaną. Nie można treści, ani załączników dopasować do adresata jak Generator Maili, czy też dodatek Redystrybucja załączników, jednakże do celów marketingowych, które to sprowadzają się do wysyłek tego samego materiału do różnych odbiorców (do każdego z osobna) nadaje się wyśmienicie. Także w świetle RODO jest to bardzo proste i skuteczne narzędzie.

Demo modułu “Wyślij osobno do adresatów” zostaje umieszczone dla zainteresowanych. Wersja ta jest ograniczona do wysłania 2-ch wiadomości i nie posiada opóźnionej wysyłki. Po zakupie pełnej wersji ograniczenie to zostanie ściągnięte. W przypadku problemów z instalacją można na ten czas obniżyć poziom zabezpieczeń UAC lub dodać podpis cyfrowy wydawcy. Pobrane Demo należy rozpakować i uruchomić setup.exe na wyłączonym Outlooku.

Aktualizacja v1,03

 

Produkty powiązane to Utwórz maila z kodu HTML oraz Przeniesienie wiadomości z utworzeniem podfolderów jako dodatki COM do Outlooka.

 

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

 

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Ostatnio zalogowani:

Profile picture of vbatools
Profile picture of Anorak
Profile picture of Joanna Subik
Profile picture of Karol Stilger
Profile picture of marcinmachalowski
Profile picture of programistaaccess
Profile picture of piotrpawlik
Profile picture of Emil Wasilewski
Profile picture of kicekpicek
Profile picture of coldfusion
Profile picture of Gosia Borzęcka
Profile picture of lukaszch
Profile picture of itadministracja
Profile picture of farbenia
Profile picture of Łukasz Kałużny
Profile picture of kabzinski
Profile picture of rtynski
Profile picture of leszekbetlinski
Profile picture of Iv
Profile picture of Justyna Spychała