VBATools

Pojedyncza wysyłka emaili

by on Jul.12, 2013, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne, Shareware i Trial

Moduł pierwszy – Dodatek dołączony jest do menu gotowej do wysłania wiadomości, i wysyła wiadomość do każdego z adresatów pojedynczo. Tworzy on dokładną kopię wiadomości którą otrzymuje w polu DO tylko jeden odbiorca.

Rozwiązanie jest idealne do wysyłania zawiadomień, maili okolicznościowych czy innych wiadomości informacyjnych bez przekazywania adresatów do mechanizmów webowych!

Dodatek posiada interfejs opóźniający wysyłkę o ustawiony interwał czasowy. Użytkownikowi zapewnia brak zwrócenia uwagi na wysyłkę seryjną u operatora internetowego, administratora konta. Wiadomości te będą zalegać w folderze wysyłki do czasu określonego w wygenerowanym mailu. Nie należy w tym przypadku wyłączać Outlooka do czasu zakończenia procesu wysyłania.

W obecnej, wersji zmodyfikowano interfejs odroczenia, gdzie dodano opcję daty, od której będzie realizowane przygotowanie wysyłki, a także możliwość kasowania wiadomości po wysłaniu (przeniesienie ich z folderu Wysłane do folderu Kosz):

Przy częstym użyciu tej opcji, można pokusić się o wciągnięcie kolumny, która przedstawia plan przygotowanej wysyłki:

Można tego dokonać przez PPM na obszarze nagłówka poczty “wybór pola/wszystkie pola poczty/odłóż do”

Czyli jak to działa: Wklejamy dowolną ilość adresów do pola “Do” i klikamy nową ikonkę z menu dodatku zamiast standardowej. Każdy adresat dostaje maila osobno, nie widząc innych adresatów do których kierowany jest email.

Dodatek posiada kontrolę która monitoruje czy adresat przez pomyłkę nie kliknie “wyślij” pytając czy aby nie chciał użyć wysyłania osobno jeśli w polu adresatów jest >1 odbiorca. Taki krok zabezpiecza przed pomyłkowym ujawnieniem odbiorców naszej korespondencji.

Dodatek przełącza się na tryb offline aby nic nie zakłócało procesu generowania wiadomości, a po zakończonej pracy online automatycznie.

Dodatek posiada też sprawdzenie czy wklejone adresy email nie mają duplikatów. Jeśli tak będzie, to mechanizm opuści je w wysyłce lub pozwoli użytkownikowi odstąpić od wysyłki celem ich weryfikacji przez użytkownika. W procesie wysyłki sprawdzi też czy adres nie jest zapisany z polskimi znakami diakrytycznymi i je zamieni na litery bez ogonków aby mail nie został cofnięty przez serwer.

Podpowiem że jeśli wrzucenie adresów do pola DO to ostatnia czynność, to dobrze jest kliknąć [Ctrl+k] aby wymusić rozpoznanie kontaktów, które to Outlook realizuje automatycznie, ale po jakiś 3-4 sekundach w wiadomości gotowej do wysłania.

W ostatnich odsłonach M365 Outlook znacznie zwolnił i dla większych ilości adresów dobrze jest skorzystać z planowania wysyłki i ustawić w interfejsie odroczenie, tak aby generowanie kopii wiadomości nie kolidowało z czasem nadania. 


Moduł drugi tego dodatku jaki został podłączony pod prawym klawiszem myszy. Mechanizm polega na wykorzystaniu wiadomości zapisanej w folderze “Wersje robocze” jako szablon późniejszej propagacji wiadomości. Mechanizm jest tak przygotowany, aby dowolną bazę CSV z nagłówkami (pierwszy wiersz) traktować jako tagi umieszczone w treści przygotowanego do wysłania szablonu wiadomości. Na podstawie treści (sformatowanej w HTMLu), podmieniane są tagi i tworzone osobno wypełnione już wiadomości do wysłania przy zachowaniu tego formatowania. Baza nie jest ograniczona ilościami rekordów jak i ilościami kolumn/tagów

Moduł posiada możliwość wygenerowania wiadomości z gotową treścią zapisując je w folderze “Wersje robocze” (z możliwością wysyłki ręcznej), lub zakończona automatyczną wysyłką. W wysyłce jest dołączana stopka. Jeśli nie chcesz jej dołączać, należy wyłączyć ją w kreatorze, na czas tworzenia wiadomości.


W rozwiązaniu nie można podłączyć załączników dopasowując je do adresata jak rozwiązanie zwane Generatorem Maili, czy też jego prostszą formą: Redystrybucja załączników, jednakże do celów marketingowych, które to sprowadzają się do wysyłek tego samego materiału do różnych odbiorców (do każdego z osobna) w module pierwszym jak i z podmianą treści bazując na szablonie i podłączonej bazie w module drugim nadaje się wyśmienicie. Także w świetle RODO jest to bardzo proste i skuteczne narzędzie nie pozostawiając śladów wysyłki zbiorowej.

Demo dodatku “Pojedyncza wysyłka Maili” zostaje umieszczone dla zainteresowanych. Wersja ta jest ograniczona do wysłania 2-ch wiadomości i nie posiada opóźnionej wysyłki. Po zakupie pełnej wersji ograniczenie to zostanie ściągnięte. W przypadku problemów z instalacją można na ten czas obniżyć poziom zabezpieczeń UAC lub dodać podpis cyfrowy wydawcy. Pobrane Demo należy rozpakować i uruchomić setup.exe na wyłączonym Outlooku. 

Produkty powiązane to Imieniny kontaktów oraz Szybkie stopki jako dodatki COM do Outlooka.

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , , , , , , , ,

4 Comments for this entry

Leave a Reply