VBATools

Pojedyncza wysyłka emaili

by on Jul.12, 2013, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne, Shareware i Trial

Rozwiązanie do wysyłek pojedynczych posiada dwa moduły.

Pierwszy moduł jest dołączony do menu tworzonej wiadomości, gotowej do wysłania, do każdego z adresatów pojedynczo. Tworzy on dokładną kopię wiadomości którą otrzymuje w polu DO tylko jeden odbiorca. Rozwiązanie jest idealne do wysyłania zawiadomień, maili okolicznościowych czy innych wiadomości informacyjnych.

Moduł ten posiada opcję dodatkową, interfejs opóźniający wysyłkę o ustawiony interwał czasowy. Użytkownikowi zapewnia brak zwrócenia uwagi na wysyłkę seryjną u operatora internetowego, administratora konta. Wiadomości te będą zalegać w folderze wysyłki do czasu określonego w wygenerowanym mailu. Nie należy w tym przypadku wyłączać Outlooka do czasu zakończenia procesu wysyłania.

W obecnej wersji zmodyfikowano interfejs odroczenia, gdzie dodano opcję daty, od której będzie realizowane przygotowanie wysyłki, a także możliwość kasowania wiadomości po wysłaniu (przeniesienie ich do folderu kosza):

Przy częstym użyciu tej opcji, można pokusić się o wciągnięcie kolumny, która przedstawia plan przygotowanej wysyłki:

Można tego dokonać przez PPM na obszarze nagłówka poczty “wybór pola/wszystkie pola poczty/odłóż do”

Czyli operacyjnie: Wklejamy dowolną ilość adresów do pola “Do” i klikamy nową ikonkę z menu dodatku zamiast standardowej. Każdy adresat dostaje maila osobno, nie widząc innych adresatów do których kierowany jest email.

W przypadku kont IMAP często dochodzi do opóźnionej synchronizacji bieżącej poczty. Dobrze jest podczas generowania maili przełączyć się na tryb offline, a po zakończonej pracy online z menu/wysyłanie-odbieranie aplikacji Outlook. Jeśli to nie nastąpi prawdopodobnie wyświetli się błąd, który nie wiele wniesie. Wystarczy zapisać przygotowywany mail [Ctrl+S] w folderze roboczym, zamknąć go i ponownie otworzyć z tego folderu, aby zakończyć podział wiadomości na osobne maile. Dla kont Exchange i POP taki przypadek nie zachodzi, dobrze jednak wyrobić sobie taki nawyk, aby przez przypadek nie kliknąć wysyłki do wszystkich odbiorców w jednym maliu 🙂


Drugi modół dostępny w menu aplikacji wysyłający załączniki z wybranego katalogu. Mechanizm pobiera z interfejsu dane o adresatach (możliwość wysłania wiadomości do każdego z osobna) i wysyła wiadomości na podstawie plików przygotowanych w wybranym katalogu. Pliki te mogą być filtrowane na poziomie dowolnych rozszerzeń. Domyślne pliki wysyłane są każdy z osobna w osobnej wiadomości, jednakże używając opcję “Pliki w jednej wysyłce” zostaną one zebrane względem adresata/ów w całości. Opcją dodatkową jest także usunięcie wiadomości z folderu wysłane (aby nie zostawiać śladu wysyłki), plików z katalogu zaraz po wysyłce, spakowania plików ZIPem.

W interfejsie jest możliwość wpisania treści wiadomości w formie tekstowej, jak i podłączenia szablonu wiadomości, która może być wcześniej przygotowana w Outlooku. Szablon taki często zawiera poza stopką, cześć graficzną przekazującą wizerunek nadawcy lub przedsięwzięcia.


Program nie jest korespondencją spersonalizowaną. Nie można treści, ani załączników dopasować do adresata jak Generator Maili, czy też dodatek Redystrybucja załączników, jednakże do celów marketingowych, które to sprowadzają się do wysyłek tego samego materiału do różnych odbiorców (do każdego z osobna) nadaje się wyśmienicie. Także w świetle RODO jest to bardzo proste i skuteczne narzędzie.

Demo modułu “Wyślij osobno do adresatów” zostaje umieszczone dla zainteresowanych. Wersja ta jest ograniczona do wysłania 2-ch wiadomości i nie posiada opóźnionej wysyłki. Po zakupie pełnej wersji ograniczenie to zostanie ściągnięte. W przypadku problemów z instalacją można na ten czas obniżyć poziom zabezpieczeń UAC lub dodać podpis cyfrowy wydawcy. Pobrane Demo należy rozpakować i uruchomić setup.exe na wyłączonym Outlooku. 

Produkty powiązane to Imieniny kontaktów oraz Szybkie stopki jako dodatki COM do Outlooka.

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , , , , , , , ,

4 Comments for this entry

Leave a Reply

Ostatnio zalogowani:

Profile picture of vbatools
Profile picture of kabzinski
Profile picture of Anorak
Profile picture of Karol Stilger
Profile picture of Łukasz Kałużny
Profile picture of marcinmachalowski
Profile picture of Joanna Subik
Profile picture of programistaaccess
Profile picture of piotrpawlik
Profile picture of Emil Wasilewski
Profile picture of kicekpicek
Profile picture of coldfusion
Profile picture of Gosia Borzęcka
Profile picture of lukaszch
Profile picture of itadministracja
Profile picture of farbenia
Profile picture of rtynski
Profile picture of leszekbetlinski
Profile picture of Iv
Profile picture of Justyna Spychała