VBATools

Dodaj wydarzenie

by on Nov.23, 2016, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne

“Dodaj wydarzenie” to dodatek, którym użytkownik MS Outlook wygeneruje dzięki prostemu interfejsowi plik, który zostanie dotłaczany jako załącznik do otwartej wiadomości. Plik ten jest gotowy do odebrania i zaimportowania do kalendarza (bez względu na klienta pocztowego – standard VCard2.0). Takie zastosowanie nie zmusza odbiorcę do uczestnictwa w wydarzeniu. To on sam decyduje czy zapisać czy odrzucić zaproszenie. Metoda ta omija też problemy importu wezwania na spotkanie dla osób, które nie korzystają z Outlooka.

Działanie jest dość proste. W nowej, gotowej do wysłania wiadomości uruchamiamy ikonę dodatku, następnie uzupełniamy dane spotkania. Interfejs korzysta z listy miejsc/sal spotkania i porządkuje je alfabetycznie sugerując wypełnienie tego pola. Ułatwieniem jest też zapamiętanie ustawienia przypomnienia, które zwykle ustawiane jest jednorazowo sugerując czas jako wystarczający.

Wygenerowany w ten sposób plik może też być zapisany na dysku po przez przesunięcie myszą z wiadomości i wykorzystany wielokrotnie.

dodaj_wydarzenie_dodanie_do_kalendarzaOdbiorca który otrzyma plik może go otworzyć i zapisać w swoim kalendarzu, aby wzbogacić swój spis wydarzeń podobnie jak twórca podczas jego generowania.

Dodatkowo posiadacz dodatku może opcjonalnie na podstawie interfejsu utworzyć wydarzenie w swoim kalendarzu aby zarezerwować czas w swoim kalendarzu. W najnowszej wersji dodano też wydarzenia całodzienne które nie rejestruje godzin od-do.

Dodatek ten jest wydany w kilku wersjach językowych: FR | DE | IT | PL | ES | GB

Produkty powiązane to Utwórz maila z kodu HTML oraz Przeniesienie wiadomości z utworzeniem podfolderów jako dodatki COM do Outlooka. 

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply