VBATools

Utwórz maila z kodu HTML

by on Mar.28, 2014, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne

Dodatek do MS Outlook, służący do tworzenia nowej wiadomości w formacie HTML bazujący na przygotowanej wcześniej treści.

Od dłuższego już czasu, w kliencie pocztowym MS Outlook, brakuje łatwej możliwości tworzenia nowej wiadomości korzystając z kodu HTML, choć treść formatowania stosuje ten właśnie język. Projektowanie wiadomości nie jest co prawda skomplikowane, jednakże różni się znacznie od np. wykonania nowoczesnej strony internetowej w PHP/JS.

Za pomocą tego dodatku, mamy możliwość tworzenia wiadomości E-mail na 3 sposoby.

  1. Pierwszy, to wskazanie przygotowanego wcześniej pliku (proste i szybkie),
  2. Drugi sposób to wklejenie treści HTML, wcześniej skopiowanej i wklejenie jej do interfejsu dodatku (rys 2, też proste nie?).
  3. Moduł trzeci to pobieranie treści zaznaczonej lub otwartej wiadomości z możliwością jej zmiany i utworzenia jej zmodyfikowanej kopii.

Posiadając tą funkcjonalność już nigdy nie będziesz się zastanawiać, jak przenieść starania webowca do osobistego Outlooka. Czy wszystkie znaki użyte w kodzie będą współpracować z wiadomością email, czy czcionki będą się poprawnie wyświetlać i czy grafika czy ułożenie tekstu jest zgodne z zaplanowanym, bo jak nie, to będzie miął co poprawiać aby było dobrze.

Tak profesjonalna i sprawdzona przed wysyłką poczta będzie gwarancją właściwego odbioru. Mechanizm ten może być rozbudowany o transformacje stylów lub innych elementów charakterystycznych dla zleceniodawcy co może być przedmiotem osobnej umowy rozszerzenia dodatku.

Dodatkowe własności dodatku, to honorowanie polskich znaków ze standardu ANSI, dzięki czemu nie napotkasz już dziwnych znaczków w treści swojej oferty jak jakies kwadraciki ze znakiem zapytania czy pokręcone znaki z nieznanego alfabetu, a także sprawdzisz czy nadesłana poczta to faktycznie spam lub fishing. W odsłonie v3 dodano wyszukiwanie tekstu w oknie kodu HTML, w następnej v4 obsługę wielu języków oraz zawijanie wierszy w podglądzie kodu.

Wersja v5 i dodanie kolejnego przycisku, który otwiera tekst pobrany z maila i otwiera go w domyślnym dla użytkownika programie do edycji plików html. Dodatkowo wprowadzono możliwość dynamicznego powiększenia okna z tekstem html (nie tylko na pełny ekran jak w v4).

Wersja v6 gdzie dodano kroki przechodzenia po wyszukaniu frazy, następny i poprzedni, a do tego skróty klawiszowe do poprzednio dodanych przycisków (do programu edycji kodu oraz zawijania wierszy).

Co więcej. Wprowadzono też możliwość podglądnięcia maila w domyślnej przeglądarce, aby zauważyć potencjalne różnice w wyświetlaniu kodu pomiędzy internetowej odsłony a wiadomości wyświetlanej w mailu Outlooka.

Dodatek ten jest wydany w kilku wersjach językowych: FR | DE | IT | PL | ES | GB

Produkty powiązane to Pojedyncza wysyłka emaili oraz Przeniesienie wiadomości z utworzeniem podfolderów jako dodatki COM do Outlooka.


 

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply