VBATools

Przeniesienie wiadomości z utworzeniem podfolderów

by on May.29, 2014, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne

Przeniesienie do podfolderów – to dodatek do MS Outlooka, tworzący podfoldery poczty przychodzącej. Realizacja tej czynności działa na bazie scenariuszy uwzględniających ograniczenia dla adresu, tematu, treści czy występowania lub nazwy załączników, skutkiem czego jest przeniesienie wiadomości do jednego z modelów tworzących podfoldery.

Poniżej można zauważyć 4 przygotowane scenariusze tworzenia podfolderów z:

  1. Nazwiskiem i Imieniem osoby (jako opcja ograniczająca: z danej domeny),
  2. Nazwą firmy – po domenie z adresu email (jako opcja.. gdy w temacie wiadomości znajduje się słowo “Faktura” i mail zawiera załączniki),
  3. Nr sprawy wpisanej w temacie maila (jako opcja.. gdy w treści wiadomości znajduje się słowo “Serwis” a w temacie Nr w nawiasach kwadratowych),
  4. Okresem w formacie “YYYY-MM” (jako opcja.. gdy w temacie znajduje się słowo “Raport” oraz gdy jeden z załączników posiada słowo “Zestawienie”)

Opcje ograniczające nie są wymagane i są dowolnie obierane przez użytkownika. Pomagają one odfiltrować wiadomości które mają być przeniesione do utworzonych podfolderów.

W przypadku posiadania wielu stanowisko podłączonych do konta dobrze jest rozwiązanie uruchomić jedynie na jednostce stale monitorującej konto aby inne stanowiska nie realizowały czynności niezgodnych z założeniem konfiguracji rozwiązania.

Przykład działania dodatku w konfiguracji #3 Nr sprawy, na poniżej przedstawionym filmie na YT:

W przypadku czyszczenia ustawień przez mechanizmy wspomagające pracę systemu, zaleca się hibernację jednostki wraz z uruchomioną aplikacją Outlook. Jeśli chcesz przetestować dodatek w warunkach bojowych oto link do pobrania DEMO.

Uwaga – jeśli dodatek nie będzie chciał utworzyć podfolderów we wskazanej lokalizacji to należ wybrać inny folder dla nowych podfolderów! 

Produkty powiązane: Pojedyncza wysyłka emaili oraz Przenieś po wysłaniu jako dodatki COM do Outlooka.

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply