VBATools

Literatura

Witam czytelników VBATools. Oto dzieła pisane, które rekomenduje:

Dostałem właśnie informacje o nowej publikacji Macieja Goneta. Oto wszystkie dostępne jego dzieła pośw. tej tematyce. Podaje poniżej linki do wydawnictwa Helion, jednakże zauważyłem iż można je odszukać również w promocjach u różnych dystrybutorów:

Czekam na pierwszą cześć tryptyka oczywiście z dedykacją. Maciej to wybitny specjalista, którego możecie spotkać na Excelforum, gdzie czynnie udziela się społecznie pomagając w wolnej chwili potrzebującym takich konsultacji. Otrzymał od parę lat temu funkcję Moderatora i jego wiedza oraz wykorzystanie praktyczne jest niezastąpione.

Jak tylko otrzymam nową książkę, podzielę się spostrzeżeniami.

Dotarła – zatapiam się zatem w lekturze co i innym polecam 🙂

 

—————————————————————————————————————————————————————

Chcę Cię poinformować, że mój znajomy Adam Kopeć  został wydawcą i ponownie wydał swoją książkę Mistrz Excela.
II wydanie jest wzbogacone o rozdział (nr 22) wprowadzający w genialny dodatek (Power Query) do Excela służący do pobierania, łączenia i wstępnej obróbki danych z wielu źródeł.

Książka Mistrz Excela to historia Roberta, który musi poznać dobrze Excela na potrzeby nowej pracy. Książka jest napisana w formie rozmów Roberta z trenerem, dzięki temu jest przystępniejsza w odbiorze niż standardowe książki techniczne pisane językiem “wykładowym”.

Rozmowy zostały podzielone na 22 tematyczne rozdziały, które krok po kroku wprowadzają Cię w tajniki Excela. Robert zaczyna naukę od poznania ciekawych aspektów sortowania i filtrowania danych w Excelu, przechodzi przez formatowanie warunkowe, tabele przestawne, funkcje wyszukujące i wiele innych tematów, by na koniec poznać wstępne informacje o VBA i Power Query.
A wszystko to na praktycznych przykładach 😉 i z dużą ilością zdjęć.

Żebyś mógł śledzić postępy Roberta, do książki dołączone są pliki Excela, na których pracuje Robert.

Aktualnie w przedsprzedaży możesz mieć Mistrza Excela w obniżonej cenie: https://exceliadam.pl/produkt/ksiazka-mistrz-excela-s
od 30pln br. za samą publikację do 210pln br. (kilka opcji cenowych do wyboru) wraz z dedykacją i dodatkowymi kursami do własnoręcznych ćwiczeń.

Na powyższej stronie znajdziesz dokładniejszy opis książki oraz podgląd pierwszego rozdziału książki, żeby upewnić się, czy forma rozmów przy nauce Excela jest dla Ciebie.

 

p.s.

Ja już dostałem, a z dedykacją nabiera dodatkowej wartości.