VBATools

Redystrybucja załączników

by on Apr.08, 2014, under Excel, Oprogramowanie, Płatne, Shareware i Trial

Dodatek ten ma jeden cel: Wysyłka załączników drogą e-mailową zmagazynowanych w danym katalogu, do zadeklarowanej bazy odbiorców wiadomości. Po tej czynności jako opcja dodatkowa przeniesienie ich do innego katalogu. Charakteryzuje go brak konieczności dostępu do Outlooka, a to za sprawą posiadania własnego mechanizmu wysyłki maili.

Redystrybucja_zalaczników3

Ponadto, narzędzie ma możliwość wpisania dowolnej treści jak i podłączenie gotowego, zapisanego w formacie HTML lub TXT szablonu wiadomości.

Wiele małych przedsiębiorstw, posiada bazy rozliczeń płatności w MS Excelu. W nim też tworzy faktury. Aż prosi się zautomatyzować czynność redystrybucji danych wyprzedzając możliwości mechanizmu korespondencji seryjnej wysyłając przygotowane pliki PDF, które od pewnego czasu są standardem transakcji księgowych.

Jak to działa: Baza danych adresów docelowo mieścić się ma w pliku xls*, który posiada dwie kolumny (nazwa pliku do wysyłki oraz adres odbiorcy). W tabeli tej można umieścić wiele adresów do jednego pliku. Należy je w tym przypadku rozdzielić znakiem średnika. Dodatek sięga do zdefiniowanego katalogu, szuka w nim zdefiniowanego pliku i traktuje go jako załącznik poczty dla adresata pierwszej bazy.

Redystrybucja_zalaczników_baza2

Podobnie jak przypisanie adresów email można w treści pliku HTML umieścić frazę “Tresc_dodatkowa“, która będzie zamieniona na tekst z trzeciej kolumny bazy danych. Daje to możliwość np zapisania w bazie terminów zapłaty, kwoty zobowiązań w przypadku wezwania do zapłaty, czy innych informacji i umieszczeniu ich automatycznie w treści wiadomości.

Plik bazy jest dołączony do wersji instalacyjnej, choć może to być dowolnie podłączony plik zawierający arkusz o nazwie”Arkusz1” i wypełnione zgodnie z pow. wskazaniem dane. Aby uprościć pobieranie plików z danego miejsca docelowego polecam dodatek z serii za drobne: Lista plików.

Trzecia zakładka interfejsu posiada możliwość wysyłania wiadomości email (również z załącznikami), bezpośrednio z dodatku, to tworzy program kat. portable (bez zostawiania śladu na komputerze, na którym został on uruchomiony). Zakładka ta nie jest dostępna w wersji DEMO.

W rozwiązaniu, począwszy od wersji 4, jest możliwość braku deklaracji załączników (oraz co za tym idzie, katalogu ich przetrzymywania). Mechanizm wysyła maile z ich pominięciem.vbatools_koszt_100

Aby sprawdzić możliwości narzędzia można pobrać DEMO dodatku w wer 4.


Korzystasz z konta Gmail do wysyłki – odblokuj transmisje “dostęp do mniej bezpiecznych aplikacji” (czyli innych niż google). Odbierz maila do Google i potwierdź że to świadoma zmiana. Po tym kroku narzędzie będzie działać bez przeszkód.


Zainteresowanych zapraszam również do zapoznania się z rozwiązaniem Generator Maili dającym większe możliwości przy prazy z MS Outlook. Przy tej okazji proponuje też dodatek z serii “Za drobne” do tworzenia plików PDF z zadeklarowanych obszarów skoroszytu: Drukowanie zbiorczego PDF, polecam też dodatek dla MS Word do hurtowej zamiany dokumentów w danej lokalizacji na pliki wydruku w formacie PDF: Zamień DOCx na PDF.

Dodatek wykonany jest w języku VBA dla wersji Office >= 2007 (oraz 365)

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , , ,

Leave a Reply