VBATools

Generator Maili Spersonlizowanych

by on Mar.09, 2010, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Masz do wysłania wiele wiadomości, nie chcesz aby zapisano Cię do listy spamerów?

GM-InstalJedyne rozwiązanie to wysłać wiadomości pojedynczo, jednakże jak tego dokonać jeśli docelowo czeka nas kilkadziesiąt-kilkaset maili do wysłania i każdy z nich powinien zawierać inną, spersonalizowaną treść oraz zawierać załączniki przeznaczone dla konkretnej osoby?

Program jest użyteczny dla działań marketingowych, ponagleń finansowych czy użyteczności handlowej.
Dzięki możliwości konstruowania szablonów spersonalizowanej wiadomości jak i baz docelowych odbiorców wiadomości, program ten sprawdza się w wielu przedsięwzięciach. Uniwersalność aplikacji (budowa interfejsu, kompatybilność ze wszystkimi pakietami Office, unikalna konstrukcja) pozycjonuje ją na czele rozwiązań komunikacyjnych w biznesie. Generowanie 100 maili to ok. 5 sekund twojego czasu ! (nie licząc czasu na spakowanie opcjonalnie dodanych załączników).

Potrzebujesz do tego jedynie Excela, do określenia grupy docelowej i jako edytora treści, oraz Outlooka z pakietu Office, za pośrednictwem którego wiadomości email będą wysyłane. Działa poprawnie na polskiej wersji systemu operacyjnego.

Generator Maili. Dzięki niemu możesz:

 • Wysyłać pojedyncze, spersonalizowane wiadomości przeznaczonej dla nieograniczonej listy odbiorców;
 • Podpinać załączniki przeznaczone dla całej grupy jak i dla poszczególnych odbiorców;
 • Podpinać stopkę wiadomości (w formacie TXT oraz w HTMLu, tworząc jedynie podpis lub użyć ją zamiast treści zawierającej grafikę oraz odnośniki);
 • Użyć funkcji pakowania załączników, tak aby wiadomość nie blokowała skrzynek swoją objętością (opcja dzięki kolumnie HASŁO);
 • Opatrzyć wiadomości przypomnieniem, flagą, dezaktywacją, ważnością wiadomości, żądaniem potwierdzenia odbioru oraz przekazać adres do odpowiedzi na inny, niż adres wysłanego konta, usunąć wiadomości po wysłaniu i przy określeniu formatu wiadomości na HTML określić rodzaj i wielkość czcionki;
 • Także ograniczyć wysyłkę po treści wskazanego pola (filtr bazy);
 • Testowo generować wiadomości, aby sprawdzić spersonalizowaną treść i format przed wysłaniem;
 • Prowadzić statystykę wysyłek lub aby można było weryfikować dostarczenie (dzięki kolumnie DATA NADANIA);
 • Importować i eksportować różne bazy odbiorców korespondencji (pliki CSV z uwzględnieniem formuł);
 • Importować i eksportować szablony, treści spersonalizowanej wiadomości;
 • Ograniczyć wysyłkę wyznaczając czas nadania dla całej partii lub dla każdego rekordu z osobna (kolumna WYSYŁKA);
 • Automatycznie sprawdzić zgodność treści wiadomości dla pól bazy oraz sprawdzić ortografię z pominięciem nazwy kolumn;
 • Eksportować kontakty wprost do Microsoft Outlook lub jako wizytówki vCard;
 • Przekierować wysyłkę tak, aby wiele adresów umieszczonych w jednym polu zostało przeniesione do UDW (mass mailing, nieograniczona ilość adresów w jednym mailu);
 • Jako dodatek instalacyjny dla Excel 2k-2k3 można zainstalować aplikację odblokowującą komunikat o tworzeniu wiadomości (sugerowany dla niektórych wersji pakietu Microsoft Office  – dostarczony dzięki uprzejmości firmy CodeTwo).

Wersja instalacyjna zawiera obszerną prezentację w PowerPoint, z której dowiecie się o szczegółach programu.

Nie potrafi tego “Korespondencja seryjna” z Microsoft Word, brak podobnych narzędzi na rynku – Generator maili to idealny program dla twojego biznesu. Do pobrania i testowana na licencji Shareware. Dodatek korzysta z kontrolki ListView, sprawdź Czy mój system współpracuje z kontrolkami CC. W przypadku instalacji na kontach o ograniczonym dostępie administracyjnym należy katalog programu przenieść w obszar folderów profilu (np Moich dokumentów).

Inne rozwiązania (a nie jest ich wiele) to głównie narzędzia webowe, dzięki którym to interesant oddaje adresy e-mail w ręce osób, które potem mają pożywkę do spamowania lub sprzedaży baz (i są w tym bezkarni wg umowy, jaką się podpisuje). Obecnie przekazywanie danych jest niezgodne z RODO. Dodatkowo kupując Generatora maili płaci się nie za rozwiązanie, ale za wysyłkę pakietów jako comiesięczny ryczałt po 1000 /10000 maili. W tym rozwiązaniu kontent jak i baza danych zostaje po stronie kupującego oraz ilość maili jak i częstotliwość ich jest nielimitowana. Kupujesz potrzebną dla siebie ilość licencji bez subskrypcyjnej opłaty cyklicznej. Proszę to wziąć pod uwagę podczas wyboru mechanizmu do seryjnej poczty e-mail.

Oprogramowanie DEMO do pobrania w wersji instalacyjnej dla Excela Wersja #17 z kontrolkami CC (32/64bit). Oprogramowanie jest gotowe do rejestracji. Zainteresowani zakupem pełnej wersji proszeni o wypełnienie formularza udostępnionego w aplikacji lub kontakt email.vbatools_koszt_350

Ostatnia aktualizacja (v17 oferująca mass mailing) 100k/500k maili to nie problem i wszystkie dane zostają po twojej stronie. Do grupowania adresów możesz wykorzystać to rozwiązanie.

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , , , , , , , , ,

10 Comments for this entry

Leave a Reply