VBATools

Grupuj teksty

by on Oct.16, 2018, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Grupuj teksty to dodatek, którym można podłączyć dowolne teksty komórek z zaznaczonego obszaru (również całe kolumny), tak aby stanowiły ich zlepek w ilości podanej przez użytkownika. Znakiem połączenia domyślnie jest znak średnika “;”, ale może to być dowolnie wpisany znak.

Rozwiązanie przydatne jest w mass mailingu, gdzie tak naprawdę nie jest istotne wysyłanie pojedyncze maili, ale wysyłka zbiorowa oparta na UDW (nie polecam, ale posiadając pół miliona adresów nie ma innej możliwości). Oto 2 przykłady zastosowania:

 

vbatools_koszt_200Rozwiązanie cechuje prostota zastosowania oraz prędkość jego działania. Zaznaczamy obszar określamy ilość i wynik zastępuje nam poprzedni tekst. W przypadku złego określenia znaku połączenia lub ilości zawsze możemy nie zapisywać wyniku naszej pracy i zacząć od nowa. Rozwiązanie doskonale wpisuje się jako uzupełnienie do najnowszej wersji Generatora Maili, który to oprócz wysyłki spersonalizowanej zyskał w v17 opcje Mass mailing.

Do wycinania niechcianych maili z listy 1M polecam dodatek Wytnij wiersze które zostało sprawdzone i rozbudowane do takiego zadania BigData.

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , , ,

Leave a Reply