VBATools

Drukowanie zbiorczego PDF

by on May.14, 2013, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Drukowanie_PDF_PRO

Dodatek za drobne:

Drukowanie z wielu arkuszy do jednego pliku PDF na obecnym etapie rozwoju aplikacji MS Excel nie jest możliwe. To też powstał dodatek realizujący zbiorczy wydruk bazujący na sterownikach systemowych oraz PDFCreatora, którego instalacja konieczna jest, aby realizować ten proces. Instalację tego dodatku reprezentuje dodatkowy przycisk w Menu/VBATools.

Interfejs jest intuicyjny i pokazuje które z arkuszy posiada określony obszar. Można go wywołać skrótem klawiszowym Ctrl+Shift+P

Dla obszarów/arkuszy, w których nie oznaczono “Obszaru Wydruku” można po potwierdzeniu dodać go do zbiorowego PDFa, lepiej jest jednak określić wszystkie obszary, które mają być wydrukowane.

Dobrą praktyką jest aby pow. czynności wykonać po zapisaniu skoroszytu na dysk, a nie wywoływać plik np z załącznika poczty, ponieważ w tedy PDF będzie zapisany w miejscu otwarcia źródła.
Interface dodatku można też wywołać po przez poniższą linijkę kodu, podłączona do dowolnego przycisku lub obiektu w arkuszu:

Application.Run "vbatools_drukowanie_PDF.Prog_pdf"

Reasumując, dla pliku posiadającego XX arkuszy przeglądnięcie takiej listy, eliminacja lub uzupełnienie nie będzie chyba problemem, a da czystą sytuację utworzenia zbiorczego pliku PDF. Przy tej okazji polecam też dodatek dla MS Word do hurtowej zamiany dokumentów w danej lokalizacji na pliki wydruku w formacie PDF: Zamień DOCx na PDF.

Dodatek korzysta z kontrolki ListView zestawu CC1. Sprawdź Czy mój system współpracuje z kontrolkami CC.

Dodatek ten doczekał się UPG, w której można dodać podpis cyfrowy właściciela, który umożliwia edycję dokumentu jak i hasło do otwarcia dokumentu PDF. Jako opcja dodatkowa jest możliwość zablokowania drukowania takiego dokumentu:

Udogodnienia te działają tylko we współpracy ze sterownikiem PDFCreatora.

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply