VBATools

Tworzenie kontaktów w Outlook

by on Oct.22, 2013, under Excel, Oprogramowanie, Outlook, Płatne

Tworzenie_kontaktow_w_Outlook_2 Dodatek za drobne:

Jeśli chcesz zaimportować kontakty do swojego Outlooka wprost z arkusza Excela, poradzisz sobie tym małym dodatkiem. Jego mechanizm sprowadza cały import do minimalnych czynności polegających na uporządkowaniu danych w zasugerowanych kolumnach. Nie wszystkie z nich muszą być wypełnione, jednakże jeśli masz dostęp do danych (włącznie ze zdjęciem) możesz je zaimportować jednym kliknięciem.

Tak wygląda szablon który tworzy w nowym arkuszu interfejs dodatku:Tworzenie_kontaktow_w_Outlook_1

Wystarczy zaznaczyć obszar pierwszej kolumny, która to zawiera adres, lub adresy e-mail danej osoby i po opcjonalnym dodaniu Kategorii twoje kontakty wylądują w folderze domyślnych kontaktów.Tworzenie_kontaktow_w_Outlook_4 Ten import przewyższa łatwością oraz możliwościami wbudowany import w Outlooku. Dzięki kategorii jesteś w stanie sprawdzić ich prawidłowość. Następnym krokiem zostanie ich import do telefonu komórkowego.

W ostatniej odsłonie dodano pole “Data urodzin”. Czyli informację, która może być wykorzystana do celebracji podana w kalendarzu/telefonie etc. Podobnym pomysłem jest dodatek Imieninowy dla Outlooka.

Dodatkowa funkcjonalność:

Na pow. ekranie można zauważyć możliwość utworzenia listy dystrybucyjnej. W tym przypadku po podaniu nazwy własnej, założona jest lista zawierająca wszystkie kontakty z zaznaczonego obszaru. Nie polecam pracy z listami, ponieważ wiele z serwerów sprawdza sposób nadania wiadomości, później traktując adres nadawcy jako twórca spamu. Jednakże rozwiązaniem w tym przypadku jest dodatek do Outlooka wysyłający wiadomości pojedynczo (również dla adresatów list).

Niemniej jednak poniżej przedstawiam jak kontakty oraz lista została utworzona w kontaktach Outlooka. Czy będzie ich kilka czy kilkaset – nie będzie sprawiało to już żadnych problemów. Teraz już nie będziesz miał żadnych problemów z założeniem kontaktów po eksporcie z portalu internetowego. CSV->Excel->Outlook Czas operacji do 5 min.

Tworzenie_kontaktow_w_Outlook_3

Aktualizacja v1,2

Oglądnij ten film [YT] aby zrozumieć jak prosto wykonać taki export:

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit


Podobne programy to tworzenie zadań i wydarzeń kalendarzowych.

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , , ,

Leave a Reply