VBATools

Uzupełnij dokumenty Worda

by on Aug.02, 2022, under Oprogramowanie, Płatne, Word

W przypadku konieczności wydania wielu dokumentów dla konkretnego pracownika bądź klienta, osoba zajmująca się ich przygotowaniem musi poświęcić wiele czasu aby uzupełnić wszystkie dane osobowe, adresowe, dotrzymania terminów czy oczekiwanej należności. Często nie kończy się na jednym formularzu ale na kilku przygotowanych wcześniej pismach i załącznikach. Często są to kompletnie różne zestawy pism. Ich wypełnienie wydrukowane lub wysyłka emailem to niekiedy kilka godzin pracy.

Poniżej opisany dodatek proponuje, aby przygotowane formularze Worda podłączyć w interfejsie, wypełniając lub importując indywidualne dane jakie mają się na nich znaleźć.

Mechanizm sprawdza jakie nazwy posiadają pola określone w poszczególnych formularzach i przygotowuje je tak aby pozostały wypełnione. Zatem wymagane jest określenie wszystkich pól, wszystkich szablonów. Brak pola w formularzu nie będzie przeszkadzało w uzupełnieniu, ale brak pola w interfejsie, pozostawi pole w formularzu nietknięte.

Sam przebieg uzupełnienia formularzy to ok 1 sek. na dokument, zatem rozwiązanie przekłada się na gigantyczną oszczędność czasu. Ponowne jego uruchomienie przywoła wcześniej użyte nazwy pól jak i dokumentów, aby szybciej zrealizować działanie dla innego podmiotu czy osoby.

Jak działa dodatek można zaobserwować na tym filmie: [YT]

10 szablonów po 10 pól w formularzu – test wydajności.

Poniżej prosta instrukcja: “Jak przygotować szablon dokumentu do takiej automatyzacji w 4 klikach”:

Należy odblokować zakładkę developer
Wprowadzić pola w odpowiednie miejsca szablonu
Nazwać pola indywidualną nazwą
Określić tekst dla wszystkich pól jakie będziemy chcieli mieć wypełnione

Zatem przygotowanie szablonów nie jest kłopotliwe, a nazewnictwo pół dowolne. W przypadku konieczności zmian danych wystarczy kliknąć Modyfikuj lub skorzystać z podwójnego kliknięcia na dany rekord. Rozwiązanie pozwala zapisać wypełniane dokumenty jako PDFy lub/oraz podłączyć pliki jako załączniki poczty Outlook.

Możliwe zmiany rozwiązania pod wymagania klienta rozważane odrębnie.


Jako rozwiązania pokrewne polecam: Łączenie formantów Worda oraz Dane szablonów Worda – Pobieranie danych i generowanie formularzy dla rozwiązań masowych. A jeśli potrzebujesz szyfrować PDFy hasłem to polecam Szyfruj dokument PDF jak i wersję pod Outlooka


Jeśli chcesz przetestować opisane pow. rozwiązanie to kliknij na link aby pobrać DEMO będzie ono działać tylko z jednym zdefiniowanym polem. 

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

 

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , , , ,

2 Comments for this entry

 • Tomasz Marciniak

  Dzień dobry,

  Używam dwóch komputerów w domu i w biurze czy taki dodatek będę mógł zainstalować na dwóch komputerach ?

  Pozdrawiam

  • vbatools

   Oczywiście, ilość instalacji i używanie na różnych maszynach determinuje ilość zakupionych licencji. Zatem 2 komputery – 2 licencje. Forma 100 pracowników którzy chcą używać danego rozwiązania to 100 licencji.

Leave a Reply