VBATools

Raport z treści Maila

by on Nov.03, 2015, under Excel, Oprogramowanie, Outlook, Płatne, Shareware i Trial

Raport_z_tresci_maila_interface_3Otrzymujesz cykliczne maile z raportami? Sprawdź czy możesz zautomatyzować pobór tych danych do pliku Excela.

Koncept polega na tym, aby określić kategorię danych umieszczonych w mailu oraz dane następujące po tej kategorii np w następującej formie:

Data: 2015-11-02
Nazwisko: Kowalski
Imie: Jan, Olgierd
Ilość: 12,50

Maile zawierające podobne dane, o nieokreślonej ilości kategorii, można zaznaczyć i pobrać przegrupowane w formie jednorodnej bazy danych.

Interfejs posiada możliwość tworzenia nowego pliku oraz dopisywania do istniejącego już repozytorium z opcją podglądu efektu pracy narzędzia. Czyli, po zdefiniowaniu niezbędnych elementów, wskazujemy źródło w folderze Outlooka i potwierdzamy generowanie raportu. Poniżej przedstawiam film YT pracy z przykładami:

YouTube Preview Image

Prościej już nie można, prawda? Można. W drugiej odsłonie dodano potraktowanie mechanizmu importu “jak reguła”, którą można stosować dla każdego nadawcy lub określonego adresem lub jego częścią (podając alias lub domenę). Można również zastosować treść zgodną z tematem spodziewanej wiadomości. W tym ustawieniu interfejs nie zostaje uruchomiony, a mechanizm realizuje czynności wg ostatnio wskazanych i zapamiętanych ustawień.

Demo modułu “Raport z treści Maila” w wer 1, można przetestować w ograniczeniu do 2-ch kategorii. Po zakupie pełnej wersji ograniczenie to zostanie ściągnięte. W przypadku problemów z instalacją można na ten czas obniżyć poziom zabezpieczeń UAC lub dodać podpis cyfrowy wydawcy. Pobrane Demo należy rozpakować i uruchomić setup.exe na wyłączonym Outlooku.vbatools_koszt_80

Wersja v3 z dnia: 2015-11-29

Produkty powiązane to Utwórz maila z kodu HTML, Pojedyncza wysyłka maili oraz Przeniesienie wiadomości z utworzeniem podfolderów jako dodatki COM do Outlooka.

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , ,

Leave a Reply

Ostatnio zalogowani:

Profile picture of vbatools
Profile picture of Anorak
Profile picture of marcinmachalowski
Profile picture of Joanna Subik
Profile picture of Karol Stilger
Profile picture of programistaaccess
Profile picture of piotrpawlik
Profile picture of Emil Wasilewski
Profile picture of kicekpicek
Profile picture of coldfusion
Profile picture of Gosia Borzęcka
Profile picture of lukaszch
Profile picture of itadministracja
Profile picture of farbenia
Profile picture of Łukasz Kałużny
Profile picture of kabzinski
Profile picture of rtynski
Profile picture of leszekbetlinski
Profile picture of Iv
Profile picture of Justyna Spychała