VBATools

Raport z treści Maila

by on Nov.03, 2015, under Excel, Oprogramowanie, Outlook, Płatne, Shareware i Trial

Raport_z_tresci_maila_interface_3Otrzymujesz cykliczne maile z raportami? Sprawdź czy możesz zautomatyzować pobór tych danych do pliku Excela.

Koncept polega na tym, aby określić kategorię danych umieszczonych w mailu oraz dane następujące po tej kategorii np w następującej formie:

Data: 2015-11-02
Nazwisko: Kowalski
Imie: Jan, Olgierd
Ilość: 12,50

Maile zawierające podobnie zdefiniowane tagi* i nieokreślonej ilości w wiadomości, można zaznaczyć i po uruchomieniu przycisku Raportuj i pobrać pogrupowane informacje w formie jednorodnej bazy danych w skoroszycie Excela.

*niekoniecznie musza zawierać dwukropek – chodzi o niepowtarzalność względem dalszego tekstu w wiadomości

Interfejs posiada możliwość tworzenia nowego pliku oraz dopisywania do istniejącego już repozytorium z opcją podglądu efektu pracy narzędzia. Czyli, po zdefiniowaniu niezbędnych elementów, wskazujemy źródło w folderze Outlooka i potwierdzamy generowanie raportu. Poniżej przedstawiam film YT pracy z przykładami:

Prościej już nie można, prawda?

Można. W drugiej odsłonie tego dodatku dodano potraktowanie mechanizmu importu “jak reguła”, którą można stosować dla każdego nadawcy lub określonego adresem lub jego częścią (podając alias lub domenę). Można również zastosować treść zgodną z tematem spodziewanej wiadomości. W tym ustawieniu interfejs nie musi zostać uruchomiony, a mechanizm zrealizuje czynności wg ostatnio wskazanych i zapamiętanych ustawień automatycznie.

Tutaj inny przykład z życia wzięty: Jak wykonać raport z treści maila


Demo modułu “Raport z treści Maila“, można przetestować w ograniczeniu do 2-ch zdefiniowanych przez użytkownika tagów. Po zakupie pełnej wersji ograniczenie to zostanie ściągnięte. Pobrane Demo należy rozpakować i uruchomić setup.exe na wyłączonym Outlooku. Po instalacji nowa ikona w Menu/VBATools pozwala uruchomić interface dodatku i pobrać dane z dowolnej ilości maili.

Produkty powiązane to Utwórz maila z kodu HTML, Pojedyncza wysyłka maili oraz Przeniesienie wiadomości z utworzeniem podfolderów jako dodatki COM do Outlooka.


 

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

 

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , ,

3 Comments for this entry

 • Adrian Iciek

  Witam ,

  Mam firmę z przeprowadzkami zależy mi na zautomatyzowaniu procesu tworzenia w oferty.
  W tym celu poszukuję narzędzia które będzie zbierało dane i zapisywało je w exelu.
  Trafiłem na tą stronę z google i tak się zastanawiam co będzie się działo jeśli w mailu będzie :

  Załadunek:
  Ulica: Słoneczna
  Kod pocztowy : 34-200
  Miasto: Sucha Beskidzka

  Rozładunek:
  Ulica: Wadowicak
  Kod pocztowy: 32-200
  Miasto: Kraków

  I tu moje pytanie czy wasza apka jest w stanie jakoś “wpaść” na to że jeden adres to adres załadunku a drugi adres to rozładunku czy Nie jest to możliwe.

Leave a Reply