VBATools

Jak wykonać raport z treści maila.

by on Apr.21, 2022, under Newsy, Outlook, Porady

Miałem ostatnio proste, domowe zadanie: wykonać raport z przychodzących maili z Tauronu. A więc nie jakiś spreparowany wcześniej szablon, ale zwykłe maile, które mają swoje stałe przedrostki identyfikujące: w tym przypadku nr faktury, wartość do zapłaty i datę. Maili mi przyszło trochę i przyznam się szczerze, że nie chciało mi się wchodzić do każdego i spisywać metodą kopiuj/wklej wszystkich danych do arkusza. Przypomniałem sobie o dodatku jaki zakopałem gdzieś w Outlooku: Raport z treści maila Zatem sprawdzam czy nadal działa:

Fakt iż rachunki za energię rosną, a to mieszkanko niewielkie i najłatwiej zauważyć jak bardzo. No to sprawdzam na jakim poziomie były płatności szacunkowe i opłaty wyrównawcze bo tych maili nie kasuje. Zatem jednym ruchem określiłem słowa wiodące, dodałem je do interfejsu, wyfiltrowałem potencjalne maile, które zaznaczyłem i w interfejsie kliknąłem raport. Tyle.

Prościej się już nie da. Dane lądują w Excelu.


(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , ,

Leave a Reply