VBATools

Konfigurator ankietera

by on Nov.05, 2015, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne, Shareware i Trial

Konfigurator_ankietera_interface_1Wyobraźmy sobie pracownika obsługi klienta, telemarketera bądź osobę z supportu technicznego?, to wyobraźmy jeszcze ile wykonać on musi czynności, aby przygotować dla swojego rozmówcy, zanim wyśle do niego e-mail z uzgodnionymi w rozmowie opcjami. Czynność tą można znacznie uprościć, tak aby wcześniej przygotowane wersje pytań i odpowiedzi lub opcji wyboru podłączyć do konfiguratora. 

Oto rozwiązanie, w którym należy podłączyć, wcześniej przygotowany plik Excela. W nim znajdować się musi “Arkusz1” zawierający wypełnione dane, w co najmniej w 2ch kolumnach. Dane te, powinny zawierać pierwszy wiersz nagłówkowy, ponieważ gdy baza będzie posiadać więcej kolumn, to będzie można pomiędzy nimi przełączać opcją “Wersja ankiety”. Podstawą interfejsu jest pierwsza kolumna, która będzie prezentowana wraz z wybraną z zakresu od “B:Z”. Użytkownik czytając przypuszczalny problem, za potwierdzeniem rozmówcy zaznacza opcję odpowiedzi, która to potem zebrana wraz z innymi ląduje w treści maila. Ta zaś może być osadzona w nowej wiadomości lub też zgodnie z podłączonym szablonem, który zawierać może wszystkie elementy marketingowe. W tej opcji mechanizm wyszukuje frazy [ANKIETA] zamieniając ją na wybrane opcje z interfejsu.

Konfigurator_ankietera_interface_2Wybrana kolumna odpowiadająca zaznaczonym opcjom może być osadzona w wiadomości wprost, linia pod linią, a może być wzbogacona w punktatory lub numerowanie. Dodatek posiada możliwości dołączenia adresu UDW (wiadomości ukrytej) na dowolny adres jak i opcji potwierdzenia (dostarczenia oraz odebrania).

Aby dać możliwość nadzoru działań, mechanizm posiada opcję archiwizacji. Jego działanie sprowadzone jest do 2ch ról. Pierwsza to utrzymanie loga, w którym umieszczone są opcje wyróżniające kolejną wysyłkę. Drugi to dokładna kopia treści wysyłki maila, zapisana w pliku *.doc standardu MS Word.

Cukiereczkiem w dodatku jest opcja przypomnienia. Czyli wykorzystanie opcji pokazania u odbiorcy maila, na kolor czerwony, w przypadku upłynięcia określonego terminu. Ten zaś został przypisany na stałe w odcinkach (7, 14, 21, 30, 60) dni od czasu wysyłki.

Demo modułu “Konfiguratora” , można przetestować w ograniczeniu do 2-ch wybranych opcji ankiety. Po zakupie pełnej wersji ograniczenie to zostanie ściągnięte. W przypadku problemów z instalacją można na ten czas obniżyć poziom zabezpieczeń UAC lub dodać podpis cyfrowy wydawcy. Pobrane Demo należy rozpakować i uruchomić setup.exe na wyłączonym Outlooku. 

p.s. Zobacz jak na bazie tego rozwiązania przygotowaliśmy rozwiązanie pod indywidualne potrzeby klienta: Mały CRM.

Produkty powiązane to Utwórz maila z kodu HTML, Pojedyncza wysyłka maili oraz Przeniesienie wiadomości z utworzeniem podfolderów jako dodatki COM do Outlooka.

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , ,

Leave a Reply