VBATools

Dwie nowe funkcje odpowiedzi grupowej w Outlooku

by on Dec.15, 2021, under Newsy

W jednym z rozwiązań dotyczących pobieraniu kontaktów z zaznaczonych wiadomości, zostały dodane dwie nowe funkcjonalności polegające na odpowiedzi do adresatów pochodzących z kilku zaznaczonych wiadomości. Usuwa on duplikaty oraz adres posiadacza konta, z którego akcję wykonujemy.

Ta funkcjonalność pozwala po zebraniu lub przekierowaniu wiadomości do odpowiedniego pod folderu jednym klikiem odpowiedzieć do zaznaczonych. Rozwiązanie posiada w konfiguratorze możliwość dedykowania adresów do pól DO/DW czy UDW. Ale przy rozwiązaniu wysłania osobno, można zachować anonimowość korespondencji, nie przejmując się dopiską “Undisclosed Recipients” jaką może zauważyć odbiorca.

Drugą funkcjonalnością jest podobna czynność, ale z podstawieniem treści wiadomości pochodzącą z przygotowanego wcześniej szablonu. Samo przygotowanie jest trywialne, ponieważ wystarczy utworzyć email dostosowując go, co do treści i grafiki, następnie uposażając w temat zapisać na dysku pod konkretną nazwą w formacie oft.

Aby jednak jeszcze bardziej to uprościć ten proces, to powstał nowy przycisk zrzucenia aktywnej wiadomości do szablonu:

Można oczywiście przygotować ją profesjonalnie przy pomocy zastosowania kodu HTML, następnie podłączyć do konfiguratora.

Oto konfigurator rozwiązania, w którym możemy ustawić cel dla adresów oraz pliki szablonu:

Co dalej, może automatyczną odpowiedź z jego zastosowaniem jak w regule czy w rozwiązaniu dla Allegro, którego adresat jest ukryty pod aliasem. chmm…


(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , ,

Leave a Reply