VBATools

Autoresponder Allegro

by on Sep.13, 2019, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne

Wszyscy znają najpopularniejszy portal aukcyjny w Polsce, znają go też osoby, które oferują całkiem sporą sprzedaż na tym portalu i bardzo go sobie cenią głównie za łatwość obsługi, jednakże zauważono, że do pełni szczęścia (poza nadmierną ilością klientów), potrzebna jest jeszcze jedna automatyzacja…

Jak wszystkim wiadomo weszło RODO, to też producent portalu powziął czynności, które w znacznie ograniczonym stopniu prowadzą do ujawnienia danych nabywców. Kiedyś adres email mieścił się w polu “Od” oraz w “Treści” również można było odszukać jego pełen adres e-mail. Teraz mail kupującego, który przychodzi z Allegro pochodzi od powiadomienia@allegro.pl i nie jest to adres nabywcy, co więcej nie jest on pożądany przez regułę automatycznej odpowiedzi jaką mamy w Outlooku (tworzoną w kreatorze). Wykonując jednak odpowiedź ręcznie, w wiadomości zauważymy adres tworzony na rzecz klienta, który do niego prowadzi xxx@allegromail.pl. Jest to alias, który przekieruje pocztę na właściwy, podany przez niego w formularzu adres już na serwerach portalu aukcyjnego.

Zatem aby wysłać wiadomość automatyczną, np po zakupie przez klienta, do wymaganych 24h, może się zdarzyć iż sprzedający nie wykona tej akacji na czas, lub przeoczy taką wiadomość i spadnie mu “trafność” jako jedna z ocen wiarygodności. Zatem idealnym rozwiązaniem będzie stworzenie takiego mechanizmu, na które zapotrzebowanie to odpowiada.

Dodatek Autoresponder posiada 2-ie opcje.

  1. Pierwsza to ręczne zastosowanie szablonu do tworzenia nowej wiadomości lub do odpowiedzi (z opcją pozostawienia oryginalnej wiadomości nadawcy).
  2. Drugi to automatyczna wysyłka szablonu na alias jaki zastosowany jest przy ręcznej odpowiedzi na mail z Allegro.

Ad1 Po utworzeniu nowej wiadomości można przywołać szablon korzystając z ikony w menu, po otwarciu wiadomości od nadawcy można również przy pomocy ikony odpowiedzieć stosując szablon. Dodatkowo można nie wchodzić do wiadomości, a z listy maili klikając prawym klawiszem myszy akcję odpowiedzi zrealizować. Wszystkie te działania prowadzą to pokazania wiadomości gotowej do edycji i wysłania.

Ad2 Autoresponder natomiast nie będzie nam pokazywał wiadomości, ale zastosuje wskazany w konfiguracji szablon i wyśle mail za sprzedającego automatycznie (zawsze gdy Outlook będzie uruchomiony). Jeśli opcja jest włączona, dodatek będzie reagował na maile przychodzące do folderu “Skrzynka odbiorcza”, domyślnego konta Outlooka. Reakcji będą podlegać wiadomości o adresie “powiadomienia@allegro.pl” o dowolnie skonfigurowanym temacie np: “Pytanie o przedmiot” lub każdym innym (lub wieloma “zgłosił zwrot towaru|zgłosił problem z zamówieniem|Nowa wpłata od Kupującego|Dyskusja|Masz nową wiadomość). Dla tych którzy jednak siedzą przy komputerze opcja odroczenia, aby zanim Outlook wyśle wiadomość mogli zmienić treść z szablonu na konkretnie tą, która interesuje nabywcę.

Dodatek ze względu na monitorowanie konkretnego folderu poczty przychodzącej, obsługuje jedno konto. Aby obsługiwać wiele kont należy wykupić dodatkową licencję instalując dodatek na odrębnej jednostce.

DEMO v2 dla tego dodatku można pobrać korzystając z tego linka.Produkty powiązane: Pojedyncza wysyłka emaili oraz Utwórz maila z kodu HTML jako dodatki COM do Outlooka.

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , , , , ,

Leave a Reply