VBATools

Szyfruj załączniki PDF

by on Feb.28, 2024, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne

Wyobraź sobie że musisz wysłać pliki PDF z hasłem utworzonego na podstawie dokumentu Word.

W normalnych warunkach użytkownik otwiera dokument, szuka danych związanych z odbiorcą i na ich podstawie kopiuje tą treść, aby następnie wykorzystać ją podczas zapisu PDF określając hasło. Co jeśli takich dokumentów do wysłania jest 20 lub 200 dziennie?; każdy do kogoś innego, gdzie łatwo pomylić dane a kliknięć mnóstwo. Oto rozwiązanie do Outlooka klienta pocztowego z pakietu Office:

Ten dodatek pobierze nr Regon, Pesel, NIP lub inny zdefiniowany z Worda automatycznie i zaproponuje do zapisu jako PDF. Możesz to zignorować i nadać inne hasło wpisując go z ręki, albo zmienić słowo klucz użyte do wyszukania w kolejnych paragrafach aby dopasować się do używanych w biurze szablonów.

Co więcej, możesz też nadać uniwersalne hasło, nie tylko indywidualne dla odbiorcy, ale takie które będzie unikalne dla danego biura (aby ustrzec się od szukania haseł do ponownego ich otwarcia i zachować poufność danych wrażliwych).

Dodatek ma możliwość nie tylko zapisu PDFa z dokumentu, ale może też szyfrować już wcześniej zapisane, przygotowane i przechowywane na dysku PDFy, które nie miały do tej pory tej ochrony, aby potem wrzucić je do załącznika maila. Aby zachować oryginał (nie szyfrowany) należy skorzystać z checka który wykona kopię pliku, zaszyfruje kopię i podłączy do wiadomości email.

Dodatek ma 2 możliwości wywołania interfejsu: Z menu wstęgi umieszczonej w istniejącej, gotowej do wysłania wiadomości (np odpowiedzi na mail), oraz ze wstęgi aplikacji, która stworzy pustą wiadomość już z załącznikiem aby to użytkownik uzupełnił ją treścią oraz nadał adres email odbiorcy.

Jako rozwiązania pokrewne polecam: Szyfruj dokument PDF, oraz rozwiązania pokrewne polecam: Wyślij osobno do adresatów oraz Dodaj wydarzenie dla rozwiązań wysyłek email.


Jeśli chcesz przetestować opisane pow. rozwiązanie to kliknij na link aby pobrać DEMO będzie ono działać z ograniczonymi możliwościami. 

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

 

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply