VBATools

Szukanie w kontaktach Outlooka

by on May.06, 2019, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne, Shareware i Trial

Czy zdarzyło Ci się kiedy Outlook w tworzonej wiadomości nie podpowiedział wam szukanego adresu, a podczas przywołania książki adresowej kontakty nie zostały należycie odfiltrowane. Dzieje się tak wtedy, gdy kontakty posiadają dwuczłonowe nazwiska lub wpisaną, szukaną w Imię bądź Nazwisko frazę. Teraz już możesz spać spokojnie – oto rozwiązanie.

Otóż Outlook kieruje się, zapewne ze względu na założenia wydajnościowe, przeszukiwaniem na zasadzie zgodności początkowych liter pul Imię lub Nazwisko, to też szukanie po imieniu “Tomasz” nie stanowi żadnego problemu.

Outlook zwróci listę adresów dla osób o imieninach Tomasz, jednakże jeśli wpiszemy jedynie “omasz”, czyli dowolny wyraz znajdujący się w imieniu lub nazwisku który nie rozpoczyna się dokładnie od pierwszej litery (np drugie nazwisko, nazwę szukanej firmy zaimportowaną po pauzie do nazwiska, lub nazwiska kiedy wpisana nazwa firmy jest przed nim) to mamy problem, bo musimy sięgać za każdym razem do folderu kontaktów, a nie możemy uzyskać odpowiedzi wprost na wiadomości. Oczywiście jednorazowa czynności może zakończyć się utworzeniem wiadomości z książki adresowej, ale utworzenie dla kilku tak szukanych kontaktów kończy się wchodzeniem do każdego z nich, kopiowaniem adresu email i wklejaniu go w nową wiadomość.

Powstał zatem dodatek, który inaczej przeszukuje kontakty bazując na domyślnej książce adresowej, wywołany z menu nowej wiadomości i znajduje frazy znajdujące się w dowolnym miejscu pól Imię i Nazwisko:

Wyszukanie kontaktów nie stanowi problemów, a dwuklik na wyszukanym kontakcie sprawia że kopiowany on jest jako kolejny do pola DO w otwartej do wysłania wiadomości. Do pobrania DEMO z ograniczeniami. Rozwiązanie działa dla książek adresowych POP/IMAP/iCloud/Exchange również z folderów społecznościowych jak Live, LinkedIn itp.

Wersja 2.

A w niej szukanie nie tylko w kontaktach, ale również w nazwach firmy, stanowisku, wszystkich polach numerów telefonów, adresach email oraz adresach stacjonarnych.

Wersja 3.

  • możliwość przechodzenia strzałkami w dół, zaraz po wypisaniu wyszukanych adresów co umożliwia wybór konkretnego z listy
  • zatwierdzenie enterem zamyka interfejs stosując adres w wybranym polu adresata, a 2-klikanie myszą dodaje wybrane adresy bez jego zamknięcia (możliwość klikania w dowolne)
  • dodanie pól DO/DW/UDW jako opcję podczas przeniesienia adresu na wiadomość z zapamiętaniem wyboru (Alt+P i poruszenie się strzałkami w prawo/lewo)

Wersja 4.

  • dodano przełącznik wyboru dowolnej książki adresowej użytkownika przez wskazanie dowolnego folderu kontaktów każdego posiadanego konta skonfigurowanego w aplikacji

Powstała modyfikacja v4,1 wyrzucająca do checka opcji szukania kontaktów w GAL, dla tej grupy pobieranie trwać będzie trochę dłużej.

Modyfikacja v4,2 zapewnia szukanie ignorując polskie znaki (również jako opcja) jak i dodano możliwość zmiany wielkości interfejsu oraz rozwinięcie go na cały ekran.

A gdy kontakty to dla ciebie za mało, to polecam dodatek do tworzenia analiz i raportów w Excelu szukający danych w wiadomościach, który połączy się z twoim Outlookiem. 

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

Powiązane rozwiązania polecane przez producenta: Tworzenie kontaktów w Outlooku oraz Dodawanie adresów email

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , , , , ,

Leave a Reply