VBATools

Dodawanie adresów email

by on Dec.11, 2019, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne

Oto mechanizm którym w prosty sposób możesz pobrać nieograniczoną ilość kontaktów z otrzymanych bądź wysłanych wiadomości MS Outlooka pakietu office i zaimportować je na cztery rożne sposoby sprawdzając przy tym czy owe kontakty są już obecne w wybranej książce adresowej.

Ale po kolei, jak to działa, opisane zostało poniżej:

Po zaznaczeniu dowolnych wiadomości w wybranym folderze, możemy uruchomić interfejs kierując się ikoną dodatku dostępną w menu.

Użytkownik będzie mógł zobaczyć jak buduje się lista z adresami i ich nazwami (o ile zostały określone przez nadawcę) pobranymi z pól DO oraz DW. Po zakończeniu procesu lista ta będzie posiadała wskazanie na obecność kontaktu w książce adresowej, bez względu czy pochodzi z serwera SMTP czy z Exchange.

Kontakty te Będą występować pojedynczo, bez względu na pozyskanie informacji z maili od tego samego adresata lub odbiorców. Może się jednak zdarzyć ze ten sam mail zostanie użyty z różnymi nazwami odbiorców co nie zostanie brane pod uwagę lub ta sama nazwa będzie posiadała 2 różne adresy, co będzie uwzględnione na liście.


Import realizowany jest na 4 sposoby i dotyczy kontaktów w 3-ch kategoriach. Dla pola Do/Od oraz zaznaczonych checkiem, które użytkownik może dowolnie ustawiać i ponawiać import lub wpływać na listę przez zaznaczenie checków.

Pierwszy z nich to import do książki adresowej która jest podstawową funkcjonalnością.

Drugą opcją jest importem na ekran, gdzie zastąpiono listę importu kontaktami polem tekstowym, z którego informacje te można skopiować i wykorzystać w innym celu jako tekst z adresem oraz opisem kontaktu wstawionym przez nadawcę.

Trzeci to import do pliku tekstowego. Działa on dokładnie jak import na ekran, choć zapisany jest we wskazanym katalogu na dysku. W przypadku istniejącego już wcześniej zapisanego pliku jest on zastępowany nowym z aktualną treścią.

Czwarty, ostatni to import do listy dystrybucyjnej, czyli grupy kontaktów na które można wysyłać wiadomości wpisując nazwę tej grupy. W tym przypadku oczywiście należy wiedzieć iż zbyt wielka grupa podlega sprawdzeniu przez serwer i może zostać zakwalifikowana jako spam, co da się uniknąć przez wysyłkę pojedynczą.


Interfejs pamięta ustawienia użytkownika i domyślnie odpalany jest w wersji minimalistycznej, którą można rozwinąć aby zmienić opcję wpływając na pozyskane informacje.

Dodatek ten jest wydany w kilku wersjach językowych: FR | DE | IT | PL | ES | GB

Możesz pobrać DEMO programu i sprawdzić choć cześć funkcjonalności


 

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zbyt zaawansowana aplikacja, potrzebujesz coś prostszego. Zwróć uwagę na ten dodatek do Outlooka: “Pobierz kontakty – adresy email

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply