VBATools

Dodawanie adresów email

by on Dec.11, 2019, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne

Oto mechanizm którym w prosty sposób możesz pobrać nieograniczoną ilość kontaktów z otrzymanych wiadomości MS Outlooka pakietu office i zaimportować je na cztery rożne sposoby sprawdzając przy tym czy owe kontakty są już obecne w wybranej książce adresowej.

Ale po kolei, jak to działa, opisane zostało poniżej:

Po zaznaczeniu dowolnych wiadomości w wybranym folderze, możemy uruchomić interfejs kierując się ikoną dodatku dostępną w menu.

Użytkownik będzie mógł zobaczyć jak buduje się lista z adresami i ich nazwami (o ile zostały określone przez nadawcę) pobranymi z pól DO oraz DW. Po zakończeniu procesu lista ta będzie posiadała wskazanie na obecność kontaktu w książce adresowej, bez względu czy pochodzi z serwera SMTP czy z Exchange.

Kontakty te Będą występować pojedynczo, bez względu na pozyskanie informacji z maili od tego samego adresata lub odbiorców. Może się jednak zdarzyć ze ten sam mail zostanie użyty z różnymi nazwami odbiorców co nie zostanie brane pod uwagę lub ta sama nazwa będzie posiadała 2 różne adresy, co będzie uwzględnione na liście.


Import realizowany jest na 4 sposoby i dotyczy kontaktów w 3-ch kategoriach. Dla pola Do/Od oraz zaznaczonych checkiem, które użytkownik może dowolnie ustawiać i ponawiać import lub wpływać na listę przez zaznaczenie checków.

Pierwszy z nich to import do książki adresowej która jest podstawową funkcjonalnością.

Drugą opcją jest importem na ekran, gdzie zastąpiono listę importu kontaktami polem tekstowym, z którego informacje te można skopiować i wykorzystać w innym celu jako tekst z adresem oraz opisem kontaktu wstawionym przez nadawcę.

Trzeci to import do pliku tekstowego. Działa on dokładnie jak import na ekran, choć zapisany jest we wskazanym katalogu na dysku. W przypadku istniejącego już wcześniej zapisanego pliku jest on zastępowany nowym z aktualną treścią.

Czwarty, ostatni to import do listy dystrybucyjnej, czyli grupy kontaktów na które można wysyłać wiadomości wpisując nazwę tej grupy. W tym przypadku oczywiście należy wiedzieć iż zbyt wielka grupa podlega sprawdzeniu przez serwer i może zostać zakwalifikowana jako spam, co da się uniknąć przez wysyłkę pojedynczą.


Interfejs pamięta ustawienia użytkownika i domyślnie odpalany jest w wersji minimalistycznej, którą można rozwinąć aby zmienić opcję wpływając na pozyskane informacje.

Dodatek ten jest wydany w kilku wersjach językowych: FR | DE | IT | PL | ES | GB

Możesz pobrać DEMO programu i sprawdzić choć cześć funkcjonalności


 

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zbyt zaawansowana aplikacja, potrzebujesz coś prostszego. Zwróć uwagę na ten dodatek do Outlooka: “Pobierz kontakty – adresy email

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Ostatnio zalogowani:

Profile picture of vbatools
Profile picture of kabzinski
Profile picture of Anorak
Profile picture of Karol Stilger
Profile picture of Łukasz Kałużny
Profile picture of marcinmachalowski
Profile picture of Joanna Subik
Profile picture of programistaaccess
Profile picture of piotrpawlik
Profile picture of Emil Wasilewski
Profile picture of kicekpicek
Profile picture of coldfusion
Profile picture of Gosia Borzęcka
Profile picture of lukaszch
Profile picture of itadministracja
Profile picture of farbenia
Profile picture of rtynski
Profile picture of leszekbetlinski
Profile picture of Iv
Profile picture of Justyna Spychała