VBATools

Pakuj załączniki wiadomości

by on Oct.26, 2016, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne


To dodatek dla tych wszystkich, którzy potrzebują ograniczyć transfer w wysyłaniu wiadomości z załącznikami. Zdarzyć się może, że w przypadku połączeń mobilnych waga wysyłanej poczty odbija się (np w roamingu) na dość uciążliwym podsumowaniu przy rozliczeniu z operatorem.

Rozwiązanie posiada prosty konfigurator, w którym użytkownik określa stopień kompresji oraz nazwę załącznika zip. Opcjonalnie może włączyć pobranie nazwy pliku zip, z nazwy spakowanego pliku (o ile jest tylko 1 załącznik). Dodatkowo można skorzystać z automatycznego dodania daty (przed lub po) doklejonej do nazwy wysyłanego pliku zip celem lepszej archiwizacji. Posiada też zabezpieczenie hasłem, który będzie wymagany do rozpakowania plików. W ostatniej odsłonie też mały check dot. hasła, jaki można określić indywidualnie i wysłać go potem np SMSem albo w osobnej wiadomości.

Jak to działa?

Wpierw włączamy dodatek klikając w menu/VBATools na ikonę “Konfiguracja Pakuj załączniki” aby zaznaczyć check “Włącz dodatek”, określić kompresję i zmienić nazwę pakera (jeśli nie odpowiada nam domyślna nazwa), określić parametry daty dopisanej do pliku i hasła. Następnie na każdej wiadomości gotowej do wysłania włączamy ikonę “Pakuj załączniki” j.n.

Jak włączyć pakowanie na przygotowanej do wysłania wiadomości.

Jeśli wysyłamy mail, który posiada załączniki, to po kliknięciu “wyślij”, w procesie wysyłania załączniki zostaną zamienione na plik pakera zip. Opcja pakowania zostanie zapamiętana przy ponownym utworzeniu wiadomości bądź uruchomieniu Outlooka.

Ograniczenia

Rozwiązanie posiada również ograniczenie w automatycznym pakowaniu, dając możliwość obejścia tego procesu. W interfejsie znajdują się deklaracje adresów email/domeny lub treści tematu wiadomości oraz załączników (lub samych rozszerzeń) i pomimo zaznaczenia opcji pakowania proces ten nie będzie dotyczyć.

Co nas wyróżnia

Czasami jednak nie chcemy aby mechanizm nam pakował załączników. Omija zatem ZIPy, RARy obrazki z tekstu treści oraz podpisy cyfrowe oraz pliki MSG, które przesyłane dalej mogą pochodzić z odebranej wcześniej poczty. Poza tym, powstał check, którego zaznaczenie w konfiguracji wymusza pytanie czy pomimo zaznaczonego pakowania (zapamiętanego z ostatniej akcji) przystąpić do pakowania plików, czy jednak wysłać omijając tą akcję, czy anulować aby dokonać jeszcze jakiś zmian w mailu gotowym do wysłania. To bardzo wygodna opcja.

Dodatkowo, używanie dodatku zabezpiecza przed przesłaniem pliku, który może być zamieniony przez serwery mailowe w winmail.dat albo pliki z podpisem cyfrowym. Spakowany i wysłany do nadawcy zostanie dostarczony w niezmienionej formie załącznika. Co więcej. Jeśli zależy ci na optymalnym użyciu miejsca na twoim koncie pocztowym, to spakowane załączniki zajmują mnie i w lokalnej bazie PST/OST jak i na koncie. Także nie tylko chodzi o wysyłanie, ale i przechowywanie w folderze poczty wysłanej, a jeśli chcesz w całości pozbyć się tego ciężaru, bez utraty informacji o załącznikach jak i samych załączników to polecam takie rozwiązanie: Eksportuj i usuń załączniki 

Produkty powiązane to Utwórz maila z kodu HTML oraz Przeniesienie wiadomości z utworzeniem podfolderów jako dodatki COM do Outlooka.

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , , ,

Leave a Reply