VBATools

Pakuj załączniki wiadomości

by on Oct.26, 2016, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne


To dodatek dla tych wszystkich, którzy potrzebują ograniczyć transfer w wysyłaniu wiadomości z załącznikami. Zdarzyć się może, że w przypadku połączeń mobilnych waga wysyłanej poczty odbija się (np w roamingu) na dość uciążliwym podsumowaniu przy rozliczeniu z operatorem.

Rozwiązanie posiada prosty konfigurator, w którym użytkownik określa stopień kompresji oraz nazwę załącznika zip. Opcjonalnie może włączyć pobranie nazwy pliku zip, z nazwy spakowanego pliku (o ile jest tylko 1 załącznik). Dodatkowo można skorzystać z automatycznego dodania daty (przed lub po) doklejonej do nazwy wysyłanego pliku zip celem lepszej archiwizacji. Posiada też zabezpieczenie hasłem, który będzie wymagany do rozpakowania plików. W ostatniej odsłonie też mały check dot. hasła.

Jak to działa?

Wpierw włączamy dodatek klikając w menu/VBATools na ikonę “Konfiguracja Pakuj załączniki” aby zaznaczyć check “Włącz dodatek”, określić kompresję i zmienić nazwę pakera (jeśli nie odpowiada nam domyślna nazwa), określić parametry daty dopisanej do pliku i hasła. Następnie na każdej wiadomości gotowej do wysłania włączamy ikonę “Pakuj załączniki” j.n.

Jak włączyć pakowanie na przygotowanej do wysłania wiadomości.

Jeśli wysyłamy mail, który posiada załączniki, to po kliknięciu “wyślij”, w procesie wysyłania załączniki zostaną zamienione na plik pakera zip. Opcja pakowania zostanie zapamiętana przy ponownym utworzeniu wiadomości bądź uruchomieniu Outlooka.

Ograniczenia

Rozwiązanie posiada również ograniczenie w automatycznym pakowaniu, dając możliwość obejścia tego procesu. W interfejsie znajdują się deklaracje adresów email/domeny lub treści tematu wiadomości oraz załączników (lub samych rozszerzeń) i pomimo zaznaczenia opcji pakowania proces ten nie będzie dotyczyć.

Co nas wyróżnia

Czasami jednak nie chcemy aby mechanizm nam pakował załączników. Omija zatem ZIPy, RARy obrazki z tekstu treści oraz podpisy cyfrowe oraz pliki MSG, które przesyłane dalej mogą pochodzić z odebranej wcześniej poczty. Poza tym, powstał check, którego zaznaczenie w konfiguracji wymusza pytanie czy pomimo zaznaczonego pakowania (zapamiętanego z ostatniej akcji) przystąpić do pakowania plików, czy jednak wysłać omijając tą akcję, czy anulować aby dokonać jeszcze jakiś zmian w mailu gotowym do wysłania. To bardzo wygodna opcja.

Dodatkowo, używanie dodatku zabezpiecza przed przesłaniem pliku, który może być zamieniony przez serwery mailowe w winmail.dat albo pliki z podpisem cyfrowym. Spakowany i wysłany do nadawcy zostanie dostarczony w niezmienionej formie załącznika. Co więcej. Jeśli zależy ci na optymalnym użyciu miejsca na twoim koncie pocztowym, to spakowane załączniki zajmują mnie i w lokalnej bazie PST/OST jak i na koncie. Także nie tylko chodzi o wysyłanie, ale i przechowywanie w folderze poczty wysłanej, a jeśli chcesz w całości pozbyć się tego ciężaru, bez utraty informacji o załącznikach jak i samych załączników to polecam takie rozwiązanie: Eksportuj i usuń załączniki 

Produkty powiązane to Utwórz maila z kodu HTML oraz Przeniesienie wiadomości z utworzeniem podfolderów jako dodatki COM do Outlooka.

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Ostatnio zalogowani:

Profile picture of vbatools
Profile picture of kabzinski
Profile picture of Anorak
Profile picture of Karol Stilger
Profile picture of Łukasz Kałużny
Profile picture of marcinmachalowski
Profile picture of Joanna Subik
Profile picture of programistaaccess
Profile picture of piotrpawlik
Profile picture of Emil Wasilewski
Profile picture of kicekpicek
Profile picture of coldfusion
Profile picture of Gosia Borzęcka
Profile picture of lukaszch
Profile picture of itadministracja
Profile picture of farbenia
Profile picture of rtynski
Profile picture of leszekbetlinski
Profile picture of Iv
Profile picture of Justyna Spychała