VBATools

Dodaj załączniki

by on Oct.08, 2019, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne

Chcesz aby twoje załączniki miały datę w nazwie?

Chcesz aby były oznaczone nazwą twojej firmy, działu lub aktualnej aktywności bez względu na faktyczną nazwę?

Prezentowany dodatek importu załączników daje taką możliwość. Po zainstalowaniu, w gotowej do wysłania wiadomości pojawia się nowa ikona importu, w której określamy warunki dla wszystkich wskazanych plików. Ładują one w wiadomości pod nową nazwą wynikającą z ustawień interfejsu.

Odbiorca wie skąd ma te pliki i czego mogą dotyczyć, a jeśli zapisze je na dysku poza pocztą będzie mu łatwiej je wyszukać czy chronologicznie posortować. Wyszukanie odpowiedniej wersji w swojej poczcie również będzie prostsze.

W interfejsie mamy wpływ na litery oryginalnego załącznika posługując się pierwszą lista rozwijaną. Zabieg prosty i nie wymagający szerszego opisu. Drugi to opcjonalna data dodania załącznika do maila (bez względu na faktyczną datę utworzenia pliku).

Następne pola również jako opcja definiują nazwę własną którą możemy zastosować przed lub po poprzednich elementach. Może to być np nazwa firmy jak w zaprezentowanym przykładzie. Wszystkie wybrane pola zapisują się w dodatku tak aby przy następnym wyborze sugerowały wcześniej zastosowane ustawienia.

v4. W Outlooku po wrześniowej poprawce 2020 dla 365 i 2019 powstał błąd polegający na uszkodzeniu nazw załączników, gdy posiadają one polskie literki (znaki diakrytyczne). W kolejnej wersji dodałem możliwość definiowania załączników z automatyczną zamianą ich liter (bez zamiany oryginału) na takie bez ogonków. Oto przykład zastosowania:

Co więcej, jeśli będziemy mieli taki popsuty w nazwie plik, to zastosowanie tego dodatku naprawi jego nazwę, ale zamieni litery na bez ogonków.

Dodatek ten jest wydany w kilku wersjach językowych: FR | DE | IT | PL | ES | GB 

 Produkty powiązane: Pojedyncza wysyłka emaili oraz Utwórz maila z kodu HTML jako dodatki COM do Outlooka.

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , , , , , ,

Leave a Reply