VBATools

Automatyczne otwieranie stron z wiadomości email

by on Nov.20, 2015, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne, Shareware i Trial

Automatyczne_otwieranie_stron_interfaceIle razy mamy do czynienia z koniecznością uruchamiania przekazanych nam w wiadomości email hiperlinków? Odpowiedź jest prosta: mnóstwo, a pracując w korporacji jeszcze więcej. Oto odpowiedź jak zmusić Outlooka, aby wykonał to automatycznie, zaraz po odebraniu wiadomości.

Interfejs rozwiązania można podzielić na 3 listy:

  1. Aby nie narażać się na otwieranie linków z niebezpiecznych, nieautoryzowanych miejsc, w interfejsie można deklarować adresy email lub domeny, które uważamy za bezpieczne.
  2. W wiadomości od bezpiecznego nadawcy może się znaleźć również pełno linków które chcemy, jak i nie chcemy otwierać. Odpowiedzią na tą potrzebę jest lista linków zawierających określony tekst. Zaletą tego ustawienia jest otwieranie wiadomości np: tylko z intranetu przedsiębiorstwa lub zawierającego element wyróżniający hiperłącze (strony z listami przewozowymi, faktury pdf do pobrania etc…)
  3. Można też zastrzec linki zawierające wyrazy, których nie chcemy otwierać automatycznie (np archiwalne odnośniki zawierające odpowiedni parametr w url itp.)

Mechanizm, w odebranej wiadomości rozpoznaje hiperlinki umieszczone wielokrotnie i realizuje ich otwarcie tylko 1 raz.

Demo modułuAutomatycznego otwierania stron”, można przetestować w ograniczeniu polegającym na braku możliwości tworzenia list klasyfikujących hiperlinki oraz ograniczone do nie szyfrowanych urli. Po zakupie pełnej wersji ograniczenie to zostanie ściągnięte. W przypadku problemów z instalacją można na ten czas obniżyć poziom zabezpieczeń UAC lub dodać podpis cyfrowy wydawcy. Pobrane Demo należy rozpakować i uruchomić setup.exe na wyłączonym Outlooku.


 

Produkty powiązane to Utwórz maila z kodu HTML, Pojedyncza wysyłka maili oraz Przeniesienie wiadomości z utworzeniem podfolderów jako dodatki COM do Outlooka.

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , , , , ,

Leave a Reply