VBATools

Zgłoś zagrożenie

by on Oct.27, 2021, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne, Shareware i Trial

Przedstawiam dodatek posiadający trzy funkcjonalności dołączone do wiadomości odebranej pod postacią ikon umieszczonych w pasku menu. Jego celem jest przesłanie odpowiedniego materiału, który przeszedł przez sito ograniczeń administratorskich lub jego usunięcie.

Pierwsza z nich to “Raport SPAM” polegająca na sprawdzeniu jaki adres wiadomości do odpowiedzi jest użyty przez nadawcę w polu “Return-Path”. Dane te są wysyłane na wcześniej podany i zapamiętany w aplikacji adres administratora. Ten po otrzymaniu tych informacji zapisze nadawcę na czarną listę.

Jeśli go nie ma, to pobierany jest adres wysyłającego i sugerowane jest wrzucenie go do listy zablokowanych nadawców:

A jeśli jest to tak wygląda przykładowy mail:

Drugi przycisk menu to “Sprawdź załącznik”, który ma na zadanie zapisać oryginalną wiadomość, spakować ją zipem (aby przeszła przez antywirusa) i w postaci załącznika wysłać ją do administratora do odizolowanego od sieci firmowej środowiska testowego. Administrator po wydaniu opinii wysyła informacje do nadawcy czy jest się czym przejmować czy jest to bezpieczny załącznik.

Określenie zagrożenia zawsze podejmuje właściciel skrzynki, który powinien być wyczulony na wiadomości potencjalnie niebezpieczne. W momencie jakiegokolwiek podejrzenia powinien przesłać do dz. IT materiał do weryfikacji.

Trzeci przycisk to “Skasuj załączniki” czyli kasowanie wszystkich plików dołączonych do maila, tak aby pozwolić zachować często istotną treść, jednocześnie usunąć załączniki, które po informacji zwrotnej od admina nie powinny być otwierane. W tym przypadku kasowane są wszystkie, a nie selektywnie jak to jest w edycji wiadomości. Po takim kroku dobrze jest powiadomić nadawcę, że ma on problem na swoim komputerze.

W górnej części paska informacyjnego podana jest ilość załączników. W tym procesie pomijane są grafiki umieszczone w treści, które czasami wędrują jawnie do sekcji widoku załączników.

Przy pierwszym użyciu dodatku, ten pyta o mail admina. Jeśli podaliśmy błędny adres możemy odszukać w głównym menu aplikacji Outlook grupę VBATools oraz ikonę konfiguracji gdzie zmienimy adres. Ponadto można dodać nazwę kategorii jeśli poczta przychodząca nie będzie miała nadawcy.

Rozwiązanie przeznaczone jest dla klientów korporacyjnych, którzy mogą liczyć na upust ilościowy przedstawiony na tej stronie. Na indywidualne życzenie klienta można zmienić treść lub zdefiniować szablon wiadomości. Modyfikacja ta będzie negocjowana odrębnie.

Możesz pobrać DEMO dodatku, kierując się tym linkiem.


Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bitZainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

Powiązane rozwiązania polecane przez producenta: Na otwartej wiadomości oraz Szukaj w kontaktach

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , ,

Leave a Reply

Ostatnio zalogowani:

Profile picture of vbatools
Profile picture of kabzinski
Profile picture of Anorak
Profile picture of Karol Stilger
Profile picture of Łukasz Kałużny
Profile picture of marcinmachalowski
Profile picture of Joanna Subik
Profile picture of programistaaccess
Profile picture of piotrpawlik
Profile picture of Emil Wasilewski
Profile picture of kicekpicek
Profile picture of coldfusion
Profile picture of Gosia Borzęcka
Profile picture of lukaszch
Profile picture of itadministracja
Profile picture of farbenia
Profile picture of rtynski
Profile picture of leszekbetlinski
Profile picture of Iv
Profile picture of Justyna Spychała