VBATools

Usuniecie duplikatów Outlooka

by on Jan.28, 2017, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne, Shareware i Trial

Usunięcie duplikatów obiektów Outlooka pozwala zlikwidować powieloną pocztę, wydarzenia kalendarzowe, zadania, kontakty i inne obiekty Outlooka, na dwa różne sposoby.

  • Pierwszy sposób to elementy powstałe na skutek przegrywania danych (podłączenie folderu bazy z innej jednostki).
  • Drugi sposób to usunięcie kontekstowe, polegające na porównaniu daty utworzenia obiektu, rozmiaru, nazwy wyświetlanej oraz elementu opisowego (w przypadku e-maila adresat), w większości powstałe z przypisania do aliasu, gdzie otrzymujemy jedną odpowiedź kilka razy.

Uruchomienie i obsługa jest trywialnie prosta. Po kliknięciu w menu pojawia się ekran w którym pobieramy dane do rozpoznania, drugie kliknięcie to usunięcie wszystkich dubli. Proste – prawda?

Oto plany usunięcia kontekstowego, czyli drugiego sposobu wyznaczenia i usunięcia dubli.

Wersja druga powstała aby przyśpieszyć proces przez ograniczenie obszar analizy. Trzecia automatycznie pobiera i usuwa dane wg. ustalonego scenariusza. A więc, kiedy użytkownik realizuje cykliczne oczyszczanie folderu, to nie musi skupiać się na sprawdzaniu całej zawartości folderu przy każdym uruchomieniu.
Teraz można sugerować się taką listą i wykonać czyszczenie jednym kliknięciem. Czwarta dodaje możliwość sortowania kolumn i uruchamiania maila po 2-kliku. Piąta to usunięcie pobierania danych po wyborze z listy kontekstowej. Szósta to możliwość otworzenia interfejsu na pełny ekran, jak i dodanie rozpoznania po Treści i załącznikach jak i Temacie i Treści z nazwami załączników oraz w połączeniu z opisem – czyli dla maili adresatem lub nadawcą.

Oto przykład usunięcia kontekstowego, wynikającego z przynależenia do różnych aliasów, które w konsekwencji pobierają tą samą wiadomość trzykrotnie: [kliknij aby obejrzeć film na YT]

Pow pokaz możliwości na v4, aktualna wersja v6

Dodatek ten przydaje się na co dzień dla posiadaczy kont Gmail, ponieważ podłączony do Outlooka w poczcie wysłanej tworzy duplikaty. Czyli stosowanie tego rozwiązania przyczynia się do pomniejszania zajętego miejsca skrzynki pocztowej.

Demo dodatku “Usuń duplikaty” jest gotowy do pobrania. Wersja ta jest ograniczona i pozwala na usunięcie jedynie 3 duplikatów poczty na folder (bez menu kontekstowego). Po zakupie pełnej wersji ograniczenie to zostanie ściągnięte i produkt będzie realizował kasowanie nieskończonej ilości duplikatów bez względu na rodzaj typu danych.

W przypadku problemów z instalacją można na ten czas obniżyć poziom zabezpieczeń UAC lub dodać podpis cyfrowy wydawcy. Pobrane Demo należy pobrać na dysk lokalny, rozpakować i uruchomić setup.exe na wyłączonym Outlooku.

Produkty powiązane to Utwórz maila z kodu HTML oraz Przeniesienie wiadomości z utworzeniem podfolderów jako dodatki COM do Outlooka. 

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Ostatnio zalogowani:

Profile picture of vbatools
Profile picture of kabzinski
Profile picture of Anorak
Profile picture of Karol Stilger
Profile picture of Łukasz Kałużny
Profile picture of marcinmachalowski
Profile picture of Joanna Subik
Profile picture of programistaaccess
Profile picture of piotrpawlik
Profile picture of Emil Wasilewski
Profile picture of kicekpicek
Profile picture of coldfusion
Profile picture of Gosia Borzęcka
Profile picture of lukaszch
Profile picture of itadministracja
Profile picture of farbenia
Profile picture of rtynski
Profile picture of leszekbetlinski
Profile picture of Iv
Profile picture of Justyna Spychała