VBATools

Usuniecie duplikatów Outlooka

by on Jan.28, 2017, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne, Shareware i Trial

Usunięcie duplikatów obiektów Outlooka pozwala zlikwidować powieloną pocztę, wydarzenia kalendarzowe, zadania, kontakty i inne obiekty Outlooka, na dwa różne sposoby.

  • Pierwszy sposób to elementy powstałe na skutek przegrywania danych (podłączenie folderu bazy z innej jednostki).
  • Drugi sposób to usunięcie kontekstowe, polegające na porównaniu daty utworzenia obiektu, rozmiaru, nazwy wyświetlanej oraz elementu opisowego (w przypadku e-maila adresat), w większości powstałe z przypisania do aliasu, gdzie otrzymujemy jedną odpowiedź kilka razy.

Uruchomienie i obsługa jest trywialnie prosta. Po kliknięciu w menu pojawia się ekran w którym pobieramy dane do rozpoznania, drugie kliknięcie to usunięcie wszystkich dubli. Proste – prawda?

Oto plany usunięcia kontekstowego, czyli drugiego sposobu wyznaczenia i usunięcia dubli.

Wersja druga powstała aby przyśpieszyć proces przez ograniczenie obszar analizy. Trzecia automatycznie pobiera i usuwa dane wg. ustalonego scenariusza. A więc, kiedy użytkownik realizuje cykliczne oczyszczanie folderu, to nie musi skupiać się na sprawdzaniu całej zawartości folderu przy każdym uruchomieniu.
Teraz można sugerować się taką listą i wykonać czyszczenie jednym kliknięciem. Czwarta dodaje możliwość sortowania kolumn i uruchamiania maila po 2-kliku. Piąta to usunięcie pobierania danych po wyborze z listy kontekstowej. Szósta to możliwość otworzenia interfejsu na pełny ekran, jak i dodanie rozpoznania po Treści i załącznikach jak i Temacie i Treści z nazwami załączników oraz w połączeniu z opisem – czyli dla maili adresatem lub nadawcą.

Oto przykład usunięcia kontekstowego, wynikającego z przynależenia do różnych aliasów, które w konsekwencji pobierają tą samą wiadomość trzykrotnie: [kliknij aby obejrzeć film na YT]

Pow pokaz możliwości na v4, aktualna wersja v6

Dodatek ten przydaje się na co dzień dla posiadaczy kont Gmail, ponieważ podłączony do Outlooka w poczcie wysłanej tworzy duplikaty. Czyli stosowanie tego rozwiązania przyczynia się do pomniejszania zajętego miejsca skrzynki pocztowej.

Demo dodatku “Usuń duplikaty” jest gotowy do pobrania. Wersja ta jest ograniczona i pozwala na usunięcie jedynie 3 duplikatów poczty na folder (bez menu kontekstowego). Po zakupie pełnej wersji ograniczenie to zostanie ściągnięte i produkt będzie realizował kasowanie nieskończonej ilości duplikatów bez względu na rodzaj typu danych.

W przypadku problemów z instalacją można na ten czas obniżyć poziom zabezpieczeń UAC lub dodać podpis cyfrowy wydawcy. Pobrane Demo należy pobrać na dysk lokalny, rozpakować i uruchomić setup.exe na wyłączonym Outlooku.

Produkty powiązane to Utwórz maila z kodu HTML oraz Przeniesienie wiadomości z utworzeniem podfolderów jako dodatki COM do Outlooka. 

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , ,

2 Comments for this entry

Leave a Reply