VBATools

Skanuj do wiadomości

by on Oct.10, 2019, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne

Dodatek ten umożliwia proste umieszczenie zeskanowanego zdjęcia, wprost ze skanera do otwartej wiadomości pocztowej Outlooka, jako załącznik poczty.

W interfejsie konfiguracji możemy odszukać rozdzielczość (100/200/300/600), wybrać format zdjęcia (bmp, gif, jpg, png, tif, pdf) oraz tryb (kolor, odcienie szarości i czarno-biały), które po wyborze zostaną zapamiętane. Dodatkowo po uruchomieniu polecenia skanowania użytkownik może wybierać skaner z listy o ile ma ich więcej do swojej dyspozycji (co wynika z zainstalowanych sterowników) jak i również wpłynąć na zmianę wielkości zeskanowanego obrazu czy też jego nazwy przed umieszczeniem jako załącznik (domyślnie jest to data wykonania skanowania).

 

Pierwszy obrazek tego opisu pokazuje również opcję pokazania wyniku skanowania przed wysłaniem, co umożliwia np wycofanie się z tego kroku i korektę ustawień czy pozycji materiału w skanerze.

Wystarczy zatem otworzyć wiadomość jako odpowiedź lub utworzyć nową i kliknąć ikonę skanera umieszczoną wprost na pasku menu:

Rozwiązanie z poziomu opcji konfiguratora posiada wybór skanera, o ile podłączonych jest ich wiele lub posiada wybór komunikacji z urządzeniem: 

Jeśli chcesz przetestować rozwiązanie to kliknij na link aby pobrać DEMO

Sprawdzisz czy rozwiązanie właściwie działa z twoim skanerem.

W najnowszej wersji dodano rotacje obrazka z pionowego na poziomy dostępny z poziomu interfejsu podglądu skanowanego materiału oraz format PDF.

 

Dodatek ten jest wydany w kilku wersjach językowych: FR | DE | IT | PL | ES | GB

Podobne rozwiązanie zostało zaimplementowane do dokumentów MS Worda o czym można przeczytać tutaj. 

Produkty powiązane to Na otwartej wiadomości oraz Szybkie stopki jako proponowane dodatki COM do Outlooka.

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply