VBATools

Skanuj do dokumentu

by on Oct.22, 2019, under Oprogramowanie, Płatne, Word

Dodatek ten umożliwia proste umieszczenie zeskanowanego zdjęcia, wprost ze skanera do dokumentu Worda, jako obrazek. 

Jego zastosowanie jest trywialnie proste. W menu “Wstawianie” odszukujemy ikonkę skanera i … po chwili obrazek ląduje w dokumencie, gotowy do edycji.

Przy pomocy podglądu możemy edytować zdjęcie jeszcze przed osadzeniem wykorzystując suwaki odcięcia, lub wycofać się z osadzenia aby zeskanować materiał ponownie.

W interfejsie konfiguracji możemy odszukać rozdzielczość (100/200/300/600), wybrać format zdjęcia (bmp, gif, jpg, png, tif) oraz tryb (kolor, odcienie szarości i czarno-biały), które po wyborze zostaną zapamiętane. Dodatkowo po uruchomieniu polecenia skanowania użytkownik może wybierać skaner z listy o ile ma ich więcej do swojej dyspozycji (co wynika z zainstalowanych sterowników) jak i również wpłynąć na zmianę wielkości zeskanowanego obrazu czy też jego nazwy przed umieszczeniem jako załącznik (domyślnie jest to data wykonania skanowania).

Jeśli chcesz przetestować rozwiązanie to kliknij na link aby pobrać DEMO sprawdzisz czy rozwiązanie właściwie działa z twoim skanerem.

Podobne rozwiązanie (wzbogacone o możliwość obracania obrazka) zostało zaimplementowane do wiadomości email MS Outlooka o czym można przeczytać tutaj. 

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , ,

Leave a Reply