VBATools

Popraw nazwy plików po zamianie HTML

by on Oct.07, 2020, under Oprogramowanie, Płatne, VB .NET

Przygotowany został program do edycji nazw plików, które zostały przemianowane przez aplikację Outlook na nieczytelne znaki HTMLowe.

Wydarzenie to miało miejsce po automatycznej instalacji poprawki do MS Outlook. Klient pocztowy nie poradził sobie z załącznikami posiadającymi polskie znaki w nazwach.

Problem ten został opisany szerzej tutaj.

Zatem aby odmienić zapisane pliki na pierwotne nazwy można skorzystać z tej aplikacji dla wskazanego pliku lub całego folderu plików, w których te złe się znajdują. Pliki nie posiadające znaków % w nazwie zostaną pominięte. Dla zachowania bezpieczeństwa można skorzystać z opcji postawienia kopii pliku w oryginalnej nazwie.

Aby przypadek taki nie zachodził w przyszłości, można również skorzystać z dodatku Outlookowego “Dodaj załączniki“, którym użytkownik pozbywa się polskich znaków diakrytycznych i nie wprawia w zakłopotanie swojego odbiorcę, który to błąd może posiadać. Dodatkowo ww dodatek ma inne przydatne funkcje.


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , ,

Leave a Reply