VBATools

Pobierz adresy email

by on Dec.10, 2013, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Dodatek za drobne:

Dodatkiem tym można odseparować adresy e-mail umieszczone w zaznaczonym obszarze arkusza Excela, jak i wkleić całe zdania zawierające adresy do interfejsu dodatku. Wynikiem czego, mechanizm odseparuje treść niebędącą adresem e-mail wyświetlając ich listę bez duplikatów. Dodatkową opcją jest możliwość wygenerowania wiadomości, gotowej do uzupełnienia (tematu, treści, etc..)  w MS Outlook z pobranymi adresami lub też pobrania listy adresów do schowka.

Rozwiązanie te, dodatkowo posiada możliwość zastosowania formuły UDF, której zadaniem jest pow. opisana ekstrakcja adresów wprost do komórki arkusza (rys2) . O ile nie potrzebujemy dynamicznie zmieniającego się wyniku formuły, wystarczy używając prawego klawisza myszy (po skopiowaniu obszaru), zamienić dane na wartości aby uzyskać podobny efekt jak w interfejsie dodatku.

XL_Emale_osobno_udf

Dodatkowo najnowsza odsłona dodatku wzbogaciła jego możliwości o transpozycję unikalnych/odfiltrowanych adresów email do nowego arkusza co daje podstawę do importu kontaktów oraz jako dopełnienie tej wersji możliwość wygenerowania emaili dla każdego adresu osobno. Mechanizm ten może być przydatny w przypadku posiadania wzoru wiadomości,  gotowej do skopiowania.

Formuły UDF działają tylko gdy dodatek jest zainstalowany. W przypadku przekazywania pliku z wyliczeniem osobom trzecim wartości tych formuł powinny zostać zastąpione na wartości (opcja wklejania specjalnego).

Do pow. funkcjonalności  dodano możliwość wskazania pliku z szablonem wiadomości Outlook. Może zawierać temat, załącznik oraz starannie przygotowaną część wizualną przygotowaną jako kompletna oferta lub informacja dot wierzytelności, o jednolitym tekście. W wersji PRO (jedynej oferowanej w tej chwili) podłączamy dany szablon (będzie on zapamiętany dla następnego użycia) i możemy do wszystkich zaznaczonych adresów wygenerować pojedyncze wiadomości (osobno dla każdego adresu). Dodatkowo pobieranie adresów realizowane jest dla widocznych komórek, co pozwala używać filtrów do separowania adresatów wiadomości.

Zobacz jak to działa na prezentowanym poniżej filmie:

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , , ,

Leave a Reply