VBATools

Eksport do Multicash i SGB

by on Feb.25, 2020, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Potrzebujesz czegoś prostego, aby zautomatyzować przelewy dla pracowników lub swoich odbiorców usług krajowych?

Skorzystaj z tego prostego mechanizmu:

Daje on możliwość tworzenia pliku [*.pli], o formacie Eliksir, który jest obsługiwany przez wiele banków jak np: Deutsche Bank, PKO BP, ING Bank Śląski, Fortis Bank Polska, Bank BPH, Paribas.

Prosta tabelka, dane odbiorców i po jednym kliku otrzymujesz materiał gotowy do realizacji w formie pliku importu jaki załączasz na witrynie swojego banku.


Powstała też analogiczna wersja, która eksportuje dane do formatu [*.xml] używana w Spółdzielczych Grupach Bankowych

W niej drobne różnice nie wymagane w tym formacie zapisu:

Jeśli chcesz przetestować pow rozwiązanie – zapytaj o ograniczone DEMO. W nim obie wersje skoroszytu.


Na zlecenie możemy przygotować inne eksporty lub modyfikacje, a dla klientów którzy chcieliby połączyć rozwiązanie z między-działową Listą płac, w której można dokonywać korekt księgowych polecam pow. rozwiązanie.

vbatools_koszt_150

Rozwiązanie zgodne z Office >= 2007 (oraz 365) dla 32/64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.


Przygotowano również 2 inne rozwiązania w formie profesjonalnych dodatków COM dla przelewów zagranicznych w formacie XML wg standardu Santander Bank oraz CSV dla Danske Bank. Chętnych zapraszam do pozostawienia komentarza z namiarem.


(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , , , , , , ,

10 Comments for this entry

 • Michał

  Dzień dobry,

  Poszykuję rozwiązania do zautomatyzowania przelewów krajowych oraz zagranicznych (program musi sam usuwać polskie znaki, tak aby bank przyjął przelew). Czy mogę prosić o wersję demo takie rozwiązania ?

  Pozdrawiam

  • vbatools

   Jak najbardziej, polskie znaki diakrytyczne w tym przypadku zostają zastąpione literkami bez ogonków. Demo zostało wysłane na podany adres. Czekamy odpowiedzi.

 • Konrad

  Witam, potrzebuję zakupić apkę “Eksport do Multicash”. Proszę o kontakt via e-mail, gdyż nie mogę dać sobie rady z zakupem przez stronę. 🙁 z góry dziękuję!

 • Daman

  Cześć rozumiem że plik xml do milenium bank też wygeneruje tak?. Potrzebuje wygenerować klika przelewów dla danego pracownika o różnych tytułach: tj “umowa zlecenie” “zwrot kosztów” itd

  • vbatools

   Tak, można wykonać kilka rekordów do jednej osoby z różnymi tytułami i różnymi kwotami, a będą traktowane jako odrębne przelewy. Więcej informacji w odpowiedzi na maila podanego w formularzu.

 • Arnold

  Dzień dobry,

  prosiłbym o informacje czy VBA w excelu bez problemu akceptuje kwoty w EUR i w takiej walucie zamieszcza kwoty w pliki .pli?

  Z góry dziękuje za odpowiedź.

  • vbatools

   Mechanizm do przygotowania plików bankowych opracowany jest dla PLN, ale mogę dorobić do niego wskazanie innych walut (nie sądzę aby formatowanie komórki wystarczyło przy eksporcie do PLI). Jeśli zamówienie będzie opierało na min 5 lic to modyfikacja będzie darmowa. Proszę o kontakt emailem.

 • Damian

  Witam,

  Jestem zainteresowany konwerterem w excelu do pliku *.pli
  (bank Millenium). Na podstawie danych w xls chciałbym mieć możliwość konwersji do pliku *.pli a następnie taki plik importowany by był do banku Millennium. Czy mogę prosić o dostęp demo? Jaki jest koszt takiego generatora?
  Zakup na fakturę vat.

  Pozdrawiam,
  Damian Gózd

Leave a Reply