VBATools

Zagraniczne przelewy bankowe

by on Apr.29, 2024, under Excel, Oprogramowanie, Płatne, VB .NET

Dodatek dla transferów zagranicznych został opracowany w dwóch odsłonach, oferowany oddzielnie. Po instalacji otrzymujemy ikonę dostępną w menu Excela, która po naciśnięciu realizuje nagłówki symbolizujące niezbędne dane. Ponowne uruchomienie na arkuszu z wypełnionymi danymi, tworzy plik eksportu jaki można podłączyć w internetowym systemie bankowym.

Dzięki możliwości przygotowania szablonu eksportu z programów finansowych (np Rewizor) o określonych danych w kolumnach, po ich wklejeniu realizacja pliku jest gotowa w dwie sekundy.

Szablon zawiera jedynie pierwszy wiersz, w którym dodatek spodziewa pobrać dane między innymi takie jak: nr kont, daty realizacji, nazwy odbiorcy, walutę oraz wartość uzupełnione przez użytkownika. Ilość rekordów przerabianych przez dodatek jest nieograniczona wynikiem czego w moich dokumentach otrzymujemy plik do podpięcia w systemie bankowym. Szablon wypełniają komentarze jakie powinny dopełnić nazwę kolumny, a w strzałce grupy dołączonej do ikony wywołania dodatku można pobrać dokumentacje bankową dla poniższych banków aby wczytać się w szczegóły spodziewanego formatu końcowego.

  1. Santander Bank – plik XML
  2. Danske Bank – plik CSV

Pow rozwiązania podsiadają ograniczoną wersję DEMO, którą można sprawdzić u siebie. Pozwala ona na przygotowanie ograniczonych ilości rekordów w eksporcie aby podjąć decyzję o zakupie pełnej wersji. Pełna wersja jest oferowana dla każdego stanowiska oddzielnie jako licencja subskrypcyjna lub wieczysta w cenach podanych poniżej.


 

Jeśli potrzebujesz realizować przelewy krajowe to produktem powiązanym jest szablon Excelowy opisany na stronie Eksport do Multicash i SGB również w dwóch odsłonach. Oferowany jest on w tańszej cenie.

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , ,

Leave a Reply