VBATools

Wartości z komórek skoroszytów

by on Jul.19, 2013, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Warosci_z_komorek_skoroszytowDodatek za drobne:

Dodatek ten ma na zadanie pobranie konkretnej wartości z komórek wskazanych skoroszytów w danym katalogu. Użytkownik może zdefiniować nazwę arkusza, lub oprzeć się na arkuszu aktywnym. Pobrane dane zostają zaimportowane do drugiej kolumny interfejsu, skąd operator może pobrać je do aktualnie otwartego arkusza (począwszy od aktywnej komórki). Domyślnie lista ta może być krótsza o dane jakie nie zostały pobrane (nie stwierdzono danych podczas ich pobierania).

Narzędzie jest bardzo przydatne w plikach Excelowych, jakie otrzymujemy od odbiorców wiadomości e-mail, a oparte są na stałym szablonie. Standardowe pobieranie danych staje się dość uciążliwe w przypadku kiedy plików do sprawdzenia mamy kilkanaście (co dopiero kilkaset).

W przypadku, kiedy skoroszyt zawarty podczas pobierania danych mamy już otwarty zostaniemy poproszeni o zgodę na ponowne otwarcie (z ówczesnym jego zamknięciem bez zapisu).

Przy tej okazji, polecam również bliźniacze rozwiązania: “Wartości z komórek arkuszy” oraz “Łączenie skoroszytów” również w ofercie “za drobne”.

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , ,

Leave a Reply