VBATools

Łączenie skoroszytów

by on May.27, 2013, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Łącznie_skoroszytówDodatek za drobne:

Jest to dodatek, który działanie swoje sprowadza do otwarcia i skopiowania wszystkich arkuszy zaznaczonych skoroszytów z podanego w interfejsie katalogu. O ile nie ma przeszkód związanych z blokowaniem danych (hasło na pliku, na strukturze skoroszytu) dodatek pobiera arkusze zmieniając ich nazwę na Skoroszyt_Arkusz. Po pobraniu niezbędnych informacji skoroszyt z którego pobrano dane zostaje zamknięty bez modyfikacji.

Dodatek nadaje się idealnie do agregowania formularzy utworzonych w Excelu, bądź zespolenia danych realizowanych przez rożne osoby.

Tak przygotowany plik będzie zawierał wszystkie arkusze z zaznaczonych na liście skoroszytów. Nie pozostaje po tym nic, jak tylko zapisać go nadając mu nazwę. Poniżej video na YT z wersji podstawowej:

YouTube Preview Image

 

vbatools_koszt_std_pro

Wersja PRO:

 

W wersji rozszerzonej użytkownik ma możliwość scalać skoroszyty xlsm, które zostaną pokazane po wyborze folderu docelowego. Opcjonalnie, znajdujące się formuły w plikach źródłowych podczas importu mogą zostać zastąpione wartościami dodatkowo import tylko widocznych arkuszy (ponieważ skoroszyt może mieć cześć arkuszy ukrytych, które bez tej opcji będą skopiowane i ukryte jak w oryginale).

Decydując się na pow rozwiązanie należy wiedzieć, że scalanie plików z kodem VBA jest brane pod uwagę, ale bez kodu z powodu błędu jakim jest posiadane min 2-ch takich samych procedur w obrębie modułu. Te zaś wraz z formami i klasami musiały by zmienić nazwy. Plik wynikowy jaki tworzy narzędzie domyślnie będzie xlsx nie zawierający kodu (o ile nie zostanie wybrana nazwa xlsm). Kod automatyzacji, użytkownik może skopiować ręcznie wybierając właściwy plik oraz zmieniając treść odwołań dostosowując do nazw nowych obszarów scalonego skoroszytu. Dodatkowo należy wiedzieć iż formuły wyszukania mogą zawierać odwołanie do plików źródłowych, co może być pomocne lub przeszkadzać (np w prędkości działania pliku scalonego). Usunięcie tego odwołania to [Ctrl+H] i usunięcie starej ścieżki do pliku lub skorzystanie z opcji interfejsu usuwającej formuły pozostawiając obliczone wartości.

 

Dodatek wykonany jest w języku VBA dla wersji Office >= 2007 (oraz 365)

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

 

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

 

:, , , , , , ,

Leave a Reply

Ostatnio zalogowani:

Profile picture of vbatools
Profile picture of Anorak
Profile picture of Joanna Subik
Profile picture of Karol Stilger
Profile picture of marcinmachalowski
Profile picture of programistaaccess
Profile picture of piotrpawlik
Profile picture of Emil Wasilewski
Profile picture of kicekpicek
Profile picture of coldfusion
Profile picture of Gosia Borzęcka
Profile picture of lukaszch
Profile picture of itadministracja
Profile picture of farbenia
Profile picture of Łukasz Kałużny
Profile picture of kabzinski
Profile picture of rtynski
Profile picture of leszekbetlinski
Profile picture of Iv
Profile picture of Justyna Spychała