VBATools

Wartości słownie

by on Feb.17, 2014, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Wartosci_slownieDodatek za drobne:

Oto następny, drobny i użyteczny dodatek, służący do zamiany wartości liczbowej na tekstową z zachowaniem rozróżnienia Liczby całkowitej, a kwoty do zapłaty (wyrażonej w walucie). Zamiana następuje po zaznaczeniu obszaru oraz wyznaczeniu elementów interfejsu.

W dodatku dla przypadku “Kwota/Polski” (dodatek posiada dwa opcjonalne parametry)

  • Pierwszy z nich to skrócenie nazwy, polegające na zastosowaniu [mln, tyś, zł, gr], co powinno znacznie ułatwić zastosowanie w formularzach:

Wartosci_slownie2

  • Drugi to dodanie symbolu dla wybrania zamiany kwoty, gdy format walutowy zawiera trzy literowe oznaczenie:

Wartosci_slownie3

 W dodatku dla przypadku “Wartość liczbowa (całkowita)”

Wartosci_slownie5

Ponadto bezpośrednio w arkuszu można skorzystać z funkcji UDF, która poda konfiguracje dla danej komórki. Formuły UDF działają tylko gdy dodatek jest zainstalowany. W przypadku przekazywania pliku z wyliczeniem osobom trzecim wartości tych formuł powinny zostać zastąpione na wartości (opcja wklejania specjalnego).

Wartosci_slownie4

Na dodatek otrzymasz przekształcenie wartości na zapis Rzymski.

Co więcej, wersja ta posiada liczebniki w zapisie po polsku jak i po angielsku (skrótem). Oto przykłady takiej transformacji w porównaniu do zapisu liczb całkowitych:

A może daty? też można choć nie wiem po co, ale można

No i tak na super dokładkę mały UPG polegający na wyznaczeniu kolumny docelowej, do której ma być wysyłany wynik tłumaczenia

Rozwiązanie może nie działać poprawnie w innych wersjach językowych (ale na polskiej i angielskiej działa wybornie).

Przy okazji prezentacji tego dodatku polecam również dodatek do Worda Zamień liczbę na słownie gdzie w dokumentach cywilno-prawnych wstawisz lub zamienisz wpisaną wartość na słownie, dodatkowo drugi dodatek do MS Excel Reszta w gotówce, który realizuje zamianę zaznaczonego obszaru wartości z obliczeniem sumy lub różnicy wraz z wizualizacją bilonów.

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , , , ,

Leave a Reply