VBATools

Usuń duplikaty wierszy dwóch zakresów

by on Dec.05, 2014, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Usun_duplikaty_wierszy_PRODodatek za drobne:

Cel jest prosty. Mamy dwie tabele, w których rekordy osadzone w kilku kolumnach o tej samej kategorii danych. Jak teraz w szybki sposób spośród tysięcy z nich odszukać duplikaty znajdujące się na całym obszarze wierszy? Wbudowany mechanizm w Excelu posiada możliwość usunięcia duplikatów ale na poziomie jednej tabeli. Połączenie ich w jedną a następnie rozłączanie nie wchodzi w grę.

Oto rozwiązanie które po zaznaczeniu/wpisaniu obszaru danych dla dwóch zakresów daje możliwość zaznaczenia dowolnym kolorem z duplikowanych wierszy lub ich usunięcia z pierwsze, drugiej lub obu zakresów. Jakie to teraz proste, nieprawdaż. Klikamy i wynik jest realizowany w sekundzie.

Teraz przy posiadaniu np danych adresowych kilku list szybko dowiesz się gdzie są ich części wspólne, odfiltrujesz je przy pomocy autofiltra i gotowe.

Usun_duplikaty_wierszy_poZ czasem poza możliwością wyznaczenia własnych obszarów wykrywa zakresy utworzonych wcześniej tabel danych i podpowiada ich adresy w listach wyboru. Przyśpiesza to znacznie możliwości użytkowe narzędzia. Poza tą funkcjonalnością posiada możliwość utworzenia listy bez unikatów dla obszaru 1,2 oraz połączonego 1 i 2.

Jako opcja dodatkowa ma również możliwość ograniczenia lub wykluczenia rekordów zawierających wpisane w interfejsie wyrażenie.

p.s. Chcesz wyeliminować duplikaty w komórce zwróć uwagę na to rozwiązanie.

vbatools_koszt_60

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , ,

Leave a Reply