VBATools

Szyfruj zaznaczoną treść

by on Sep.07, 2017, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Dodatek za drobne:

Szyfrowanie treści to jedna z potrzeb, gdy musimy np i udostępnić dokument do edycji, ale jednocześnie chcemy zachować część informacji w ukryciu i w nienaruszonym stanie. Dlatego powstało rozwiązanie dzięki którym w prosty sposób zaznaczony obszar komórek zamienisz na nieczytelne znaczki.

Oczywiście podanie identycznego hasła ponownie, odszyfrowuje dane tak, jakie były one przed szyfrowaniem.

Możemy podobną blokadę wykonując schowaniem komórek uruchamiając blokadę arkusza, ale chcemy mieć pewność że pow zabezpieczenia nikt nie złamie. Dodatkowo blokada taka nie odnosi się do komórek, ale do całych wierszy lub całych kolumn, co może zmienić wygląd czy format arkusza.

Następnie powstała zmodyfikowana wersja, która zawiera szyfrowanie jednostronne MD5, SHA1 i SHA2 w 3 opcjach a dalej kod ZEBRA, w 5-ciu odmianach. Dodatek ten po zaznaczeniu obszaru wypełnionego treścią, pokazuje przykład szyfrowania pierwszej pozycji zanim dokonamy szyfracji/deszyfracji (w przypadku szyfrowania z hasłem), tego zakresu.

Opcjami dodatkowymi jest zwrot danych wielkimi literami oraz w opcji HEX i Base64 jak i Dekoduj dla algorytmu dwukierunkowego Zebra.

Używasz z KeePass lub innych aplikacji szyfrujących – wiecie że można się do nich dostać i pobrać zapisane dane? Ten dodatek nie przechowuje żadnych haseł, ani w dokumencie, ani w mechanizmie, to też możesz być pewien, że hasło to będziesz musiał wpisać dokładnie. Nie ma możliwości jego odzyskania.

Jak to działa praktyce dekodowanie: Zaznaczasz komórkę lub obszar, klikasz na ikonę w menu Excela i wpisujesz hasło. Prościej już nie można.


Chcesz zastosować mocne szyfrowanie hasłem wiadomości email? Polecam: ten dodatek COM dla Outlook 32 i 64-bit

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply