VBATools

Szyfruj zaznaczoną treść maila

by on Mar.30, 2019, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne

Czy nie spotkaliście się z faktem, podglądania wiadomości email przez osoby niepowołane (administrator poczty, nieautoryzowane podłączenie do konta), a może nie macie pewności czy ważne dane nie przeciekają wam za plecami. Chcecie się przed tym skutecznie zabezpieczyć?

Nic trudnego – treść wiadomość należy zaszyfrować. Jak jednak tego dokonać w MS Outlooku bez instalacji skomplikowanych certyfikatów o tym pisze poniżej w opisie dodatku.

Ten dodatek to nic innego jak mocna szyfracja zaznaczonej treści.

Dodatek ten instaluje w nowej wiadomości lub w wiadomości uruchomionej w trybie edycji (odpowiedź/prześlij dalej) 2-ie ikony: szyfracji i deszyfracji. Kliknięcie któregoś z przycisków wyświetla żądanie podania hasła.

Czyli nic trudnego, jeśli np mamy na zadanie zaznaczyć wrażliwe linijki wiadomości i po wpisaniu hasła treść ta jest zakodowana. Oczywiście mechanizm działa w obie strony.

Po odebraniu maila nie musimy jednak na niego odpowiadać, a więc w menu wiadomości pojawi się również ikona rozkodowania. Użytkownik w tedy zaznacza zakodowany fragment i klika ikonę, która wyświetli monit o hasło, a po jego uzyskaniu wyświetli rozkodowaną treść w osobnym oknie w centrum ekranu.

Więc jeśli odbiorca maila posiada odpowiednie hasło (które np może otrzymać SMSem). Po zaznaczeniu wyniku kodowania i jego wpisaniu, używając ten dodatek, uzyska dane pierwotne.

Alternatywa, tak. Kopiowanie treści do pliku i pakowanie z hasłem, które zajmuje jednak więcej czasu niż zaznaczenie treści, oraz fakt iż złamanie hasła z pliku jest procesem znanym i stosowanym. Złamanie jednak kodowania z tekstu wydaje się niemożliwe i niepopularne. Stosowane są wtedy algorytmy jednostronne i bez prawidłowego hasła nie jest możliwe uzyskania wyniku pierwotnego.

W przypadku wpisania złego hasła podczas kodowania mamy możliwość kliknięcia strzałki powrotu [Ctrl+Z], a w przypadku wpisania złego hasła przy rozkodowaniu treść do przerobienia znika.

Wersja DEMO tego dodatku nie będzie przygotowane. 

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Ostatnio zalogowani:

Profile picture of vbatools
Profile picture of kabzinski
Profile picture of Anorak
Profile picture of Karol Stilger
Profile picture of Łukasz Kałużny
Profile picture of marcinmachalowski
Profile picture of Joanna Subik
Profile picture of programistaaccess
Profile picture of piotrpawlik
Profile picture of Emil Wasilewski
Profile picture of kicekpicek
Profile picture of coldfusion
Profile picture of Gosia Borzęcka
Profile picture of lukaszch
Profile picture of itadministracja
Profile picture of farbenia
Profile picture of rtynski
Profile picture of leszekbetlinski
Profile picture of Iv
Profile picture of Justyna Spychała