VBATools

Szyfruj zaznaczoną treść maila

by on Mar.30, 2019, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne

Czy nie spotkaliście się z faktem, podglądania wiadomości email przez osoby niepowołane (administrator poczty, nieautoryzowane podłączenie do konta), a może nie macie pewności czy ważne dane nie przeciekają wam za plecami. Chcecie się przed tym skutecznie zabezpieczyć?

Nic trudnego – treść wiadomość należy zaszyfrować. Jak jednak tego dokonać w MS Outlooku bez instalacji skomplikowanych certyfikatów o tym pisze poniżej w opisie dodatku.

Ten dodatek to nic innego jak mocna szyfracja zaznaczonej treści.

Dodatek ten instaluje w nowej wiadomości lub w wiadomości uruchomionej w trybie edycji (odpowiedź/prześlij dalej) 2-ie ikony: szyfracji i deszyfracji. Kliknięcie któregoś z przycisków wyświetla żądanie podania hasła.

Czyli nic trudnego, jeśli np mamy na zadanie zaznaczyć wrażliwe linijki wiadomości i po wpisaniu hasła treść ta jest zakodowana. Oczywiście mechanizm działa w obie strony.

Po odebraniu maila nie musimy jednak na niego odpowiadać, a więc w menu wiadomości pojawi się również ikona rozkodowania. Użytkownik w tedy zaznacza zakodowany fragment i klika ikonę, która wyświetli monit o hasło, a po jego uzyskaniu wyświetli rozkodowaną treść w osobnym oknie w centrum ekranu.

Więc jeśli odbiorca maila posiada odpowiednie hasło (które np może otrzymać SMSem). Po zaznaczeniu wyniku kodowania i jego wpisaniu, używając ten dodatek, uzyska dane pierwotne.

Alternatywa, tak. Kopiowanie treści do pliku i pakowanie z hasłem, które zajmuje jednak więcej czasu niż zaznaczenie treści, oraz fakt iż złamanie hasła z pliku jest procesem znanym i stosowanym. Złamanie jednak kodowania z tekstu wydaje się niemożliwe i niepopularne. Stosowane są wtedy algorytmy jednostronne i bez prawidłowego hasła nie jest możliwe uzyskania wyniku pierwotnego.

W przypadku wpisania złego hasła podczas kodowania mamy możliwość kliknięcia strzałki powrotu [Ctrl+Z], a w przypadku wpisania złego hasła przy rozkodowaniu treść do przerobienia znika.

Wersja DEMO tego dodatku nie będzie przygotowane. 

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , , , , , ,

Leave a Reply