VBATools

Słownik Googla

by on Feb.18, 2014, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Slownik_googla_przykladDodatek za drobne:

Tłumaczenie w formularzach, ach, nic gorszego. Dodatek ten jest rozwiązaniem na mozolne kopiowanie fraz. Co więcej można w ten sposób szybko tłumaczyć nasz, rodzimy tekst na jeden z 205 języków, które obowiązują na Google wprost z arkusza Excela.

Do tej pory wklejanie danych w przeglądarkę tam i z powrotem było jedynym rozwiązaniem. Strasznie mozolne zajęcie, zwłaszcza jak język jaki mamy przed sobą, kompletnie nam jest obcy.

Lista języków w tym dodatku jest długa i choć wiemy że dzień w dzień jest on coraz lepszy, musimy wziąć pod uwagę że system ten nie jest jeszcze doskonały. Nigdy nie zastąpi tłumacza i w większości wymaga ręcznej korekty. Niemniej jednak to nie lada wygodna zamiast ślęczeć ze słownikiem.

Ponadto jako opcje dodatkowe, narzędzie posiada wbudowane tłumaczenie najpopularniejsze w zestawieniach, listy tygodni oraz miesięcy (w pełnej jak i skrótowej notacji):

Slownik_googla_kategorie

Działanie tłumaczenia na zaznaczonym obszarze komórek realizowane jest w zależności od prędkości łącza. Kliknij poniżej aby zobaczyć dodatek w akcji:

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , ,

Leave a Reply