VBATools

Przypomnij o wiadomości

by on Jan.23, 2021, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne

Oto dodatek do MS Outlooka, którym automatycznie utworzysz dowolną ilość przypomnień w kalendarzu na podstawie wiadomości email.

Interfejs konfiguracyjny rozwiązania posiada liczby, które reprezentują czas po jakim ma zostać utworzone przypomnienie w domyślnym kalendarzu użytkownika.

Przypomnienia mogą być tworzone automatycznie, podczas wysyłania wiadomości, za pomocą wciśniętego/zapamiętanego klawisza w menu nowej wiadomości, jak i do odebranej wiadomości po przez menu po jej otwarciu.

Może też być tworzone ręcznie na otwartej, otrzymanej już wiadomości przy pomocy przycisku z menu o tej samej nazwie (który nie zapamiętuje stanu).

Dodatkowo można zaznaczyć jedną konkretną bądź kilka wiadomości w folderze i za pomocą prawego klawisza myszy utworzyć przypomnienia. Ich daty będą określone od daty dzisiejszej względem zapamiętanych w interfejsie okresów, a ich ilość będzie definiowane przez zapamiętany konfigurator dodatku.

Przypomnienia w kalendarzu będą posiadały swoją kategorię “Przypomnienie o wiadomości“, co pozwala na np odfiltrowanie ich i odróżnienie ręcznie przygotowanych od automatycznie utworzonych.

Samo przypomnienie w kalendarzu posiadać będzie, poza tematem oraz treścią identyczną jak wiadomość, dodatkowe linie w których przekazany będzie czas utworzenia przypomnienia oraz adres nadawcy i odbiorcy (ponieważ treść może być szablonowa i ciężko po jakimś czasie przypomnieć sobie kogo ona dotyczy).

W ostatniej chwili dodano nr przypomnienia [x], umiejscowione po dacie opisu w pierwszej linijce wydarzenia, która będzie przypominała o ich ilości w porządku malejącym.

Ale co w przypadku kiedy wydarzenie już będzie nieaktualne? W wydarzeniach zainstalowano przycisk do ich usuwania. Mechanizm szuka wszystkie ich kopie i kasuje z kalendarza.

Po co takie rozwiązanie: realizując różne czynności (np handlowe) przydaje się podtrzymanie kontaktu pod pretekstem jakiegoś zdarzenia. Zatem czy tworząc maila z ofertą, cennikiem, propozycją eventu, które nie doszły do skutku od razu, zdarzyło wam się w natłoku spraw o tym zapomnieć? Teraz będzie można ustawić sobie cykl w jakim nasza reakcja będzie wzmożona przypomnieniem z Outlooka, raz bądź wiele razy, a każda kolejna aktywność może nieść określone i z góry zdefiniowane działania. 

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , ,

1 Comment for this entry

  • Łukasz Bąk

    Dodatek w sam raz dla mnie. Teraz wystarczy tylko wysłać ofertę i zapomnieć, biorąc się za kolejną….
    Outlook sam przypomni o “konieczności” kontaktu z odbiorcą oferty.
    Biorę to!!

Leave a Reply