VBATools

Przypomnij o wiadomości

by on Jan.23, 2021, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne

Oto dodatek do MS Outlooka, którym automatycznie utworzysz dowolną ilość przypomnień w kalendarzu na podstawie wiadomości email.

Interfejs konfiguracyjny rozwiązania posiada liczby, które reprezentują czas po jakim ma zostać utworzone przypomnienie w domyślnym kalendarzu użytkownika.

Przypomnienia mogą być tworzone automatycznie, podczas wysyłania wiadomości, za pomocą wciśniętego/zapamiętanego klawisza w menu nowej wiadomości, jak i do odebranej wiadomości po przez menu po jej otwarciu.

Może też być tworzone ręcznie na otwartej, otrzymanej już wiadomości przy pomocy przycisku z menu o tej samej nazwie (który nie zapamiętuje stanu).

Dodatkowo można zaznaczyć jedną konkretną bądź kilka wiadomości w folderze i za pomocą prawego klawisza myszy utworzyć przypomnienia. Ich daty będą określone od daty dzisiejszej względem zapamiętanych w interfejsie okresów, a ich ilość będzie definiowane przez zapamiętany konfigurator dodatku.

Przypomnienia w kalendarzu będą posiadały swoją kategorię “Przypomnienie o wiadomości“, co pozwala na np odfiltrowanie ich i odróżnienie ręcznie przygotowanych od automatycznie utworzonych.

Samo przypomnienie w kalendarzu posiadać będzie, poza tematem oraz treścią identyczną jak wiadomość, dodatkowe linie w których przekazany będzie czas utworzenia przypomnienia oraz adres nadawcy i odbiorcy (ponieważ treść może być szablonowa i ciężko po jakimś czasie przypomnieć sobie kogo ona dotyczy).

W ostatniej chwili dodano nr przypomnienia [x], umiejscowione po dacie opisu w pierwszej linijce wydarzenia, która będzie przypominała o ich ilości w porządku malejącym.

Ale co w przypadku kiedy wydarzenie już będzie nieaktualne? W wydarzeniach zainstalowano przycisk do ich usuwania. Mechanizm szuka wszystkie ich kopie i kasuje z kalendarza.

Po co takie rozwiązanie: realizując różne czynności (np handlowe) przydaje się podtrzymanie kontaktu pod pretekstem jakiegoś zdarzenia. Zatem czy tworząc maila z ofertą, cennikiem, propozycją eventu, które nie doszły do skutku od razu, zdarzyło wam się w natłoku spraw o tym zapomnieć? Teraz będzie można ustawić sobie cykl w jakim nasza reakcja będzie wzmożona przypomnieniem z Outlooka, raz bądź wiele razy, a każda kolejna aktywność może nieść określone i z góry zdefiniowane działania. 

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , ,

1 Comment for this entry

  • Łukasz Bąk

    Dodatek w sam raz dla mnie. Teraz wystarczy tylko wysłać ofertę i zapomnieć, biorąc się za kolejną….
    Outlook sam przypomni o “konieczności” kontaktu z odbiorcą oferty.
    Biorę to!!

Leave a Reply

Ostatnio zalogowani:

Profile picture of vbatools
Profile picture of kabzinski
Profile picture of Anorak
Profile picture of Karol Stilger
Profile picture of Łukasz Kałużny
Profile picture of marcinmachalowski
Profile picture of Joanna Subik
Profile picture of programistaaccess
Profile picture of piotrpawlik
Profile picture of Emil Wasilewski
Profile picture of kicekpicek
Profile picture of coldfusion
Profile picture of Gosia Borzęcka
Profile picture of lukaszch
Profile picture of itadministracja
Profile picture of farbenia
Profile picture of rtynski
Profile picture of leszekbetlinski
Profile picture of Iv
Profile picture of Justyna Spychała