VBATools

Prześlij dalej załączniki

by on Oct.18, 2016, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne

Ten dodatek do MS Outlooka, ma na celu automatyczny forward załączników wprost z odebranych wiadomości, dzięki czemu oszczędzasz czas nie zastanawiając się nad tym komu musisz je przekazać.

Interfejs dodatku posiada szablon deklaracji nazw załączników (i nie tylko), które mogą być określone w przybliżony sposób, przy użyciu oznaczeń “*?#” dla zastąpienia znaków dowolnym ciągiem, źródła szukania zadeklarowanej nazwy, adresów odbiorców wiadomości (może ich być kilku przy zachowaniu średnika jako znaku podziału) oraz typu akcji.

Typ to 3 możliwości reakcji:

  • Określony załącznik (ten sam co w deklaracji)
  • Wszystkie załączniki z wiadomości (w którym zawarty był załącznik z deklaracji)
  • Wiadomość w oryginale jako załącznik nowej wiadomości (wraz z oryginalną treścią)

Opcjonalnie można zastosować wcześniej przygotowany i podłączony w interfejsie konfiguracji szablon wiadomości. Szablon może posiadać stosowny wygląd oraz już z góry określonych nadawców (DW/UDW). Dodatek w momencie akcji przy użyciu szablonu doda zadeklarowane adresy do już istniejących w szablonie.

W ostatniej odsłonie dodano możliwość identyfikacji maila z załącznikami nie tylko po nazwie załącznika, ale i po słowie w treści maila, słowie w temacie jak i adresie nadawcy, co bardziej zbliża go do reguł w kreatorze Outlooka (choć tan nadal nie reaguje na załącznik lub załączniki).

Przesłanie dalej można również realizować w formie:przeslij_dalej_zalaczniki_ppm

  • automatycznie, po odebraniu wiadomości (jak reguła)
  • po przez zaznaczenie wiadomości (opcja prawo-kliku i wybór opcji z menu)
  • po otwarciu wiadomości (z głównego jej menu)

Dodatkowymi opcjami są:

  • Zapis raportu do wskazanej lokalizacji (tworzony plik CSV z danymi identyfikacyjnymi wykonanie działania)
  • Oznaczenie maila kategorią o dowolnie skonfigurowanej frazie (jednakowej dla wszystkich akcji)
  • Komunikat informacyjny (realizuje podsumowanie ilości przerobionych wiadomości spełniających zakładany warunek) po zakończeniu pracy Outlooka

Dodatek posiada liczne komentarze osadzone w chmurkach umieszczonych w interfejsie (dostępne po najechaniu myszą). Test osadzony w zakładce konfiguracji przygotowuje wiadomość nie wysyłając ją automatycznie, opcja z pod prawego klawisza myszy dla wskazanych wiadomości działa automatycznie jak reguła.

DEMO tego rozwiązania można pobrać kierując się tym linkiem.

Produkty powiązane i godne polecenia to Przeniesienie wiadomości z utworzeniem podfolderów jako dodatki COM do Outlooka. 

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , ,

Leave a Reply