VBATools

Przenoszenie ze zmianą nazwy plików

by on Sep.18, 2017, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Przenoszenie ze zmianą nazwy plików to rozwiązanie, którym zdefiniujesz pliki do przenoszenia lub skopiowania.

To iż w rozwiązaniu tym nazwy plików określane są w arkuszu Excela, to można posłużyć się formułami, które będą definiować nazwy.

Rozwiązanie posiada 2 arkusze. Jeden z arkuszy posiada Ścieżkę źródłową i oryginalną nazwę pliku, oraz ścieżkę docelową i nową nazwę pliku.

W arkuszu jest również check czy akcję przenoszenia traktować jako kopiowanie. W niektórych przypadkach to formuła będzie wyznaczać pierwotną nazwę wygenerowanego pliku. Ta zaś będzie stale aktualna przy kolejnych procesach przenoszenia lub kopiowania.

W przypadku złej lokalizacji (zmiana struktury folderów) użytkownik otrzyma komunikat o niezgodności z poleceniem poprawienia jej na prawidłową przez ponowne wskazanie katalogu.

W skoroszycie rozwiązania drugi arkusz to zapis historii. Zapis ten można wyczyścić całkowicie lub od konkretnie wpisanej daty.

Taki model pozwala na zarządzanie i dokumentowanie realizowanych czynności.

Zwróć uwagę na dodatek DriveCopy, który posiada podobną filozofię kopiowania/przenoszenia jednakże nie opiera się na arkuszu Excela gdzie przenoszenie można definiować dla każdego pliku z osobna.

Rozwiązanie zgodne z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem rozwiązania proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , ,

Leave a Reply