VBATools

Podziel dane na arkusze, skoroszyty

by on Jun.04, 2013, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Podziel_dane_na_arkusze_skoroszyty

Dodatek za drobne:

Dodatek ten, jest bardzo przydatny w sytuacji zarządzania danymi w przeróżnych raportach. Wiele godzin można spędzić nad filtracją danych, a z użyciem dodatku będzie to bardzo proste. Dzieli on bowiem (jak pokazano na rysunku) dane w zaznaczonym, jednokolumnowym obszarze komórek na osobne arkusze lub skoroszyty. Jako dodatkowa opcja posiada on skopiowanie nagłówka (pierwszego wiersza zaznaczonego obszaru). W nim mieścić się mogą formuły, które przy podziale automatycznie obliczą wynik.

Podział na osoby, działy, miasta, etapy prac czy klientów nie będzie już przeszkodą. Dzięki eksportowi do nowych skoroszytów możemy skorzystać z wbudowanej w Excela wysyłki wiadomości e-mail, tak aby odbiorca otrzymał tylko swoje dane.

Podziel_dane_na_arkusze_skoroszyty_12Dodatek realizuje podział danych od zaznaczonego obszaru, również nie zaczynającego się od 1go wiersza z możliwością podania ilości wierszy nagłówka: (od pierwszego, jak i każdego innego zaznaczonego wiersza).

Dodatkowo daje możliwość powielenia szerokości kolumn dla obszaru nagłówka oraz kopiowanie lub pominięcie danych ukrytych przez filtrowanie jak i ukrytych przez zgrupowanie kolumn. W kolejnej odsłonie nowości:

  1. Zapis eksportowanego skoroszytu na dysk (z opcją zamknięcia pliku)
  2. Zapis jako xlsx lub xls (zależy od pliku, na którym uruchomiono podział)
  3. Wskazanie katalogu zapisu
  4. Tworzenie sub katalogów o nazwie elementów eksportowanych (nazw arkuszy)
  5. Zapis danych z formułami lub tylko jako wartości

Kupując ten dodatek Alfabetyczne sortowanie arkuszy otrzymasz za 50%

Zasada działania dodatku w wersji PRO, z zachowaniem przestrzeni nagłówkowej i pobraniem nazwy skoroszytów z komórki podzielonych danych [YT]:

W przypadku kiedy mamy konieczność tworzenia plików podzielonych na osobne kategorie zawierających kilka arkuszy i naszym celem jest aby te również znajdowały się w wyeksportowanym skoroszycie, proszę zwrócić uwagę na takie rozwiązanie: Podział na skoroszyty wierszami w arkuszach. Rozwiązanie stanowi osobną ofertę, ale jest rozszerzeniem funkcjonalności pow. rozwiązań.

W przypadku chęci podziału danych na arkusze/skoroszyty większych niż 60k wierszy, należy zlecić odrębne rozwiązanie z uwagi na wydłużony czas pracy narzędzia. Zlecenie takie jest projektowane pod konkretny przypadek i posiada inny model (model SQLowy) pobierania danych.

vbatools_koszt_60

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply