VBATools

Podział na skoroszyty wierszami w arkuszach

by on Feb.25, 2014, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Dodatek ten z pliku wyposażonego w tabele zawierającego rekordy wyników lub informacji dotyczących różnych kategorii, dzieli go na osobne skoroszyty zachowując  strukturę arkuszy.

Inaczej mówiąc wyobraźmy sobie Skoroszyt w którym Arkusze odpowiadają za konkretne regiony geograficzne (np województwa) i w każdym z nich są rekordy osób realizujących cele w tych regionach (wyniki osób w miastach). Dodatek tak dzieli Skoroszyt aby każda osoba posiadała swój plik zawierający arkusze tylko z jego informacjami (te arkusze, których dana osoba posiada zapisany wynik).

Interfejs sprawdza zakres podziału na bazie wypełnienia kolumny “A”, jednakże zakres rekordów można zmienić. Aby ułatwić adresowanie dodano 2 checkboxy widoczne na pow. rysunku. Pierwszy z nich daje możliwość rozpoczęcia od wiersza 1 pomimo braku danych w pierwszych wierszach obszaru danych. Drugi to pobranie kolumny z zaznaczonej komórki. Koniec zakresu jest pobierany automatycznie.

Narzędzie to nadaje jednolite jak i pobrane z podziału dane do nazwy plików, podobnie jak daje możliwość utworzenia folderów, w których to pliki te będą zapisane pod nazwą pobraną z Arkusza. Opcjonalnie, daje możliwość kopiowania całych arkuszy (np opisowych) do nowo utworzonych skoroszytów. Dodatek respektuje też filtry, i jeśli rekordy danych zostały ukryte, to skoroszyt z tych wartości nie powstanie.

Utworzony skoroszyt jest automatycznie zapisany w miejscu docelowym i zamknięty. Rozwiązanie nadaje się do dużych plików, choć pow 100k wierszy czas przetwarzania danych jest wydłużony.

Jeśli chcesz upewnić się czy narzędzie pełnia twoją rolę wyślij nam próbkę, a poinformujemy o rezultatach.

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , ,

Leave a Reply