VBATools

Podział na skoroszyty wierszami w arkuszach

by on Feb.25, 2014, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Dodatek ten z pliku wyposażonego w tabele zawierającego rekordy wyników lub informacji dotyczących różnych kategorii, dzieli go na osobne skoroszyty zachowując  strukturę arkuszy.

Inaczej mówiąc wyobraźmy sobie Skoroszyt w którym Arkusze odpowiadają za konkretne regiony geograficzne (np województwa) i w każdym z nich są rekordy osób realizujących cele w tych regionach (wyniki osób w miastach). Dodatek tak dzieli Skoroszyt aby każda osoba posiadała swój plik zawierający arkusze tylko z jego informacjami (te arkusze, których dana osoba posiada zapisany wynik).

Interfejs sprawdza zakres podziału na bazie wypełnienia kolumny “A”, jednakże zakres rekordów można zmienić. Aby ułatwić adresowanie dodano 2 checkboxy widoczne na pow. rysunku. Pierwszy z nich daje możliwość rozpoczęcia od wiersza 1 pomimo braku danych w pierwszych wierszach obszaru danych. Drugi to pobranie kolumny z zaznaczonej komórki. Koniec zakresu jest pobierany automatycznie.

Narzędzie to nadaje jednolite jak i pobrane z podziału dane do nazwy plików, podobnie jak daje możliwość utworzenia folderów, w których to pliki te będą zapisane pod nazwą pobraną z Arkusza. Opcjonalnie, daje możliwość kopiowania całych arkuszy (np opisowych) do nowo utworzonych skoroszytów. Dodatek respektuje też filtry, i jeśli rekordy danych zostały ukryte, to skoroszyt z tych wartości nie powstanie.

Utworzony skoroszyt jest automatycznie zapisany w miejscu docelowym i zamknięty. Rozwiązanie nadaje się do dużych plików, choć pow 100k wierszy czas przetwarzania danych jest wydłużony.

Jeśli chcesz upewnić się czy narzędzie pełnia twoją rolę wyślij nam próbkę, a poinformujemy o rezultatach.

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , ,

Leave a Reply

Ostatnio zalogowani:

Profile picture of vbatools
Profile picture of kabzinski
Profile picture of Anorak
Profile picture of Karol Stilger
Profile picture of Łukasz Kałużny
Profile picture of marcinmachalowski
Profile picture of Joanna Subik
Profile picture of programistaaccess
Profile picture of piotrpawlik
Profile picture of Emil Wasilewski
Profile picture of kicekpicek
Profile picture of coldfusion
Profile picture of Gosia Borzęcka
Profile picture of lukaszch
Profile picture of itadministracja
Profile picture of farbenia
Profile picture of rtynski
Profile picture of leszekbetlinski
Profile picture of Iv
Profile picture of Justyna Spychała