VBATools

Podział zbiorczego pliku wizytówek na pojedyncze pliki VCF

by on Nov.18, 2015, under Niesklasyfikowane, Oprogramowanie, Płatne, VB .NET

Dla tych, którzy mają potrzebę podziału wyeksportowanych kontaktów ze zbiorczego pliku VCF wyprodukowanego z programu Roundcube lub programu poczty Live powstało poniższe rozwiązanie. podzial_vcf_2To iż Outlook z pakietu Office nie potrafi podzielić takiego pliku i wyświetla go jako jeden kontakt, utrudnia jego późniejsze wykorzystanie…

Program ten dzieli plik zbiorczy na osobne kontakty, z zachowaniem duplikatów (opcja).

Rys 1. Wygląd przykładowego, zbiorczego pliku z kontaktami. Utrudnia to import do Outlooka, ponieważ pokazuje tylko pierwszy kontakt, a reszta jest pomijana.

zbiorowevcf-jeden-kontaktRys 2. Tak widzi Outlook kontakt grupowy. Aby umożliwić import została napisana aplikacja, która wykona podział (eksport do osobnych plików). Jego obsługa jest trywialnie prosta, wystarczy go wskazać oraz wskazać miejsce docelowe dla nowych plików:

Rys 3. Wygląd aplikacji

Rys 4. Pliki po eksporcie (zostały zapisane i wyekstraktowane z pliku zbiorowego)

podzial_vcf_4

Uwaga – jeśli masz kontakty z polskimi ogonkami to wpierw należy w pliku zbiorczym zamienić literki na bez ogonków, lub zmienić kodowanie zgodne z Outlookiem

vbatools_koszt_stdAplikacje do podziału można zakupić przez formularz dostępny na naszej stronie

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , , ,

Leave a Reply