VBATools

Pocztex śledzenie przesyłek

by on Mar.03, 2018, under Excel, Płatne

Jeśli wysyłasz przesyłki Pocztą Polską dobrze jest zautomatyzować ten proces jak i weryfikować i zapisywać dane związane z ich doręczeniem. Obliczać koszty poboru i czasu doręczeń. Prezentowany dodatek pozwala połączyć się z usługą i pobrać informacje sugerując się numerem przesyłki dodając je do arkusza.

Dodatek zawiera dwa moduły – pierwszy to pobieranie informacji o nadanych przesyłkach, kierując się ich numerami. Obsługa interfejsu jest trywialnie prosta. Wystarczy zaznaczyć obszar numerów dodanych do arkusza (sformatowanych jako tekst) i uruchomić Menu/VBATools/Pocztex.

Efektem czego proces pobierania pozyskuje niezbędne informacje osadzając je na arkuszu obok obszaru numerów. Mechanizm posiada opcję, pozwalającą pobrać do następnej kolumny informacje szczegółowe nadania jakie jak Waga, Kwota pobrania, Miejsce docelowe w którym paczkę należy odebrać itp… Jeśli zainteresowani użytkownicy wyrażą chęć pobierania tych danych do kolejnych kolumn (celem np dodatkowego audytu), będzie to potraktowane jako odrębne zlecenie lub można skorzystać z tego rozwiązania podziału danych. Sam przebieg pobrania zależny jest od dostępu do internetu oraz prędkości łącza, jednakże z pewnością użycie mechanizmu oszczędzi wiele czasu, który trzeba by wygospodarować, na pobieranie takich informacji z pojedynczego logowania się na stronę i pobierania danych dla każdej przesyłki osobno.

Dodatek ten posiada również drugi moduł, odpowiedzialny za wypełnienie danych gotowych do przygotowania zlecenia wezwanie kuriera Pocztex. Charakteryzuje go możliwość szybkiego przejścia na stronę zleceń, z już wypełnionymi danymi, które są wpisane w interface dodatku (część stała nadawcy/zlecającego). Dodatek zapamiętuje wcześniej wpisane dane to też nie trzeba je za każdym razem wypełniać.

Aby zwiększyć jego przydatność podczas realizacji wielu przesyłek, jest możliwość pobrania danych wprost z przygotowanego do tego celu arkusza (dane docelowe przesyłki zawierające “wagę”, “miejsce docelowe” oraz “opis dla kuriera” zapisane w osobnych kolumnach). Takie rozwiązania automatyzuje czasochłonne i obarczone błędem ludzkim wypełnianie formularzy.

vbatools_koszt_180Po zaznaczeniu obszaru danych i uruchomieniu procesu, użytkownik uzyskuje wypełniony formularz na ekranie aby następnie jedynie zatwierdzić zlecenie wpisując generowany każdorazowo kod z obrazka (nie jestem robotem).

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply