VBATools

Obrazek w komentarzu – czy to możliwe, czy użyteczne

by on Aug.09, 2010, under Excel, Newsy

Arkusz kalkulacyjny to sprawdzony wynalazek firmy Microsoft umożliwiający realizacje obliczeń pomiędzy wartościami umieszczonymi w komórkach. Jego zastosowanie jest powszechnie wykorzystywane do tworzenia cenników, ofert, zamówień, zestawień i innych bardziej skomplikowanych mechanizmów bazodanowych.  Jego atutem jest fakt iż dane zapisane w pliku XLS mogą być pobrane przez pracownika/klienta i dzięki niemu pozwala ustalić wielkość zamówienia. Umieszczenie danych w pliku Excela jest spójne i łatwe do sortowania. Kłopotem jest pogodzenie kontentu bazy danych z osadzoną w nim grafiką, która niejednokrotnie przysłania czytelność oferty i rożnie wpływa na wielkość kolumn i wierszy gotowego produktu. Oto rozwiązanie..

Program Zarządzanie Komentarzami w Excelu jest  prostym w obsłudze dodatkiem który umieszcza wybraną grafikę w komentarzu wskazanej komórki.

Takie rozwiązanie jest idealne w przypadku kiedy cennik zapisany w wierszach pliku Excela odzwierciedla skomplikowane lub znacznie zróżnicowane pozycje oferty.

Poniżej umieszczone ekrany pokazują przykładowe zastosowanie dodatku w small-biznesie:

przemyslsporzywczypiekarnia_resize

Rys. 1. Wykorzystanie dodatku w cenniku przemysłu piekarniczego

hurtowaniapiwa_resize

Rys. 2. Zastosowanie grafiki w ofercie hurtowni alkoholi

sklepodziezowykoszulki_resize

Rys. 3. Zestawienie oferty T-shirtów

motoryzacjafiltry_resize

Rys. 4. Zestawienie części motoryzacyjnych

Można zaryzykować stwierdzenie iż w dobie dzisiejszych rozwiązań technologicznych dobrze zaprojektowana strona internetowa będzie idealnie odpowiadać potrzebom klienta. Nic podobnego – Klient nie pobierze strony internetowej, aby w spokoju przekalkulować ilość planowanego zamówienia czy wielkość zaopatrzenia/dostawy, zaspokaja ona jedynie wizualną stronę prezentacji. Użyteczność ofert w arkuszach jest nieoceniona. Teraz może być wzbogacona o wizualizacje ich pozycji.

Przemyśl czy nie będzie zasadne użycie dodatku Zarządzanie Komentarzami w Excelu?

Jeśli masz zapotrzebowanie aby automat na podstawie tysięcy nazw akronimów produktów automatycznie dodał grafikę, napisz. Dodamy taką funkcjonalność (szytą na miarę).

:, , ,

2 Comments for this entry

Leave a Reply