VBATools

Nowy pasek boczny w Outlook

by on Oct.11, 2022, under Newsy, Outlook, Porady

Producent po długich testach wprowadził boczny pasek nawigacyjny, który spaja kalendarz, kontakty, zadania, nowy dodatek ToDo dla kont Exchange z możliwością dodawania innych aplikacji office do wspólnego widoku.

Nie cieszy się on wielką popularnością, a wręcz wiele osób szuka rozwiązań które przywrócą poprzedni stan.

Niestety po okresie testów opcja “Dostępne wkrótce” jaką można było znaleźć w prawym górnym roku została usunięta, a w ustawieniach aplikacji nie ma przełącznika z wyborem pomiędzy starą wersją, a nową tego paska.

Można jednak temu zaradzić i wprowadzić zapis w rejestrze. Producent nie skasował starej funkcjonalności, ale prowadzając ją umożliwił sugerowanie wyłączenia nowej, co przywraca stary dobry widok.

Należy zatem tworzyć plik tekstowy o poniżej przedstawionej treści np: notatnikiem, aby następnie uruchomić plik dodając zmianę w odpowiednich linijkach rejestru. Następnie uruchomić Outlooka ponownie.

Oto treść do przeklejenia:

Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Office\16.0\Common\ExperimentConfigs\ExternalFeatureOverrides\outlook]
“Microsoft.Office.Outlook.Hub.HubBar”=”false”

O ile skopiowana pow treść skopiuje apostrofy Wordowskie to popraw na takie jednolite jak wstawiane w formacie TXT (bez rozróżnienia na prawy i lewy).

Plik powinien posiadać rozszerzenie .reg i po uruchomieniu należy potwierdzić instalacje tego zapisu w systemie:

Jeśli twój systemowy user ma prawa admina, to operacja prowadzenia klucza się powiedzie.

Po ponownym uruchomieniu aplikacji mamy już poprzedni widok z paskiem w dolnej części Outlooka.

Edit: 2023-02-17

Z czasem w Aplikacji po kolejnym UPG ukazała się opcja wyłączenia sugerowanych aplikacji. Realizuje ona dokładnie to samo co pow. ustawienia rejestru, ale dostępna jest w przyjemniejszej wersji dla użytkownika.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora. 

:, , , , ,

2 Comments for this entry

  • moccaffe

    Panie Oskarze,
    nie policzę już, ile razy Pana nieoceniona pomoc wybawiła mnie z podobnych jak powyżej dylematów, a także dużo gorszych i trudniejszych problemów. Serdecznie dziękuję za te wszystkie wskazówki i chęć dzielenia się wiedzą.
    Pozdrawiam,
    Leszek.

Leave a Reply