VBATools

Metody pracy z Common Controls CC2

by on Nov.06, 2017, under Excel, Outlook, Porady, Word

Na poprzedniej stronie opisano kontrolki pierwszego zestawu. Czas aby opisać zestaw Common Controls w wersji drugiej. Biblioteka jaka je reprezentuje nie często jest zainstalowana z pakietem i w większości przypadków wymagana jest jej rejestracja ręczna. Czy warto oprzeć swoje interfejsy o ich funkcjonalność opiszemy poniżej.

Zestaw narzędziowy CC2 składa się z dość wąskiej grupy ActiveXów. Głównym atutem jest posiadanie w jej składzie kontrolek kalendarzowych, które wspomagają użytkownika w wyborze daty. Ich użycie znacznie przyśpiesza pracę z interfejsem oraz eliminuje błędy powstałe na skutek błędnie określonego terminu.

Poniżej pokazuje zawężony zestaw kontrolek do zaznaczonych w nowej zakładce Toolboxa. Szkoda że producent nie przygotował ich więcej ponieważ potencjał jaki daje ich użycie jest nieoceniony.

Poniżej przedstawiam listę kontrolek z linkami do opisów ich funkcjonalności, a jeśli uważasz, że to użyteczna informacja – sięgnij gwiazd  zaznaczając ich ilość w artykule!

(kliknij na linki aby dowiedzieć się jak oprogramować te kontrolki)

  • Zestaw w pow wyborze zaczyna: DTPicker (kontrolka kalendarza rozwijanego z listy combo),
  • Druga kontrolka w Toolbox to: MonthView (kontrolka rozwiniętego kalendarza),
  • Kontrolka UpDown (inne podejście do kontrolki SpinButton z zestawy FM20),
  • Następna czwarta to: Animation (uruchomienie pliku z animacją),
  • Piąta, ostatnia: FlatScrollBar (inne podejście do funkcjonalności kontrolki Slider z zestawu CC1).

p.s.

Technet niestety się zwija i kopie tych opisów szkoleniowych można zobaczyć w grupie GL o nazwie: Formularz VBA Jeśli link Cię tam nie przeniesie, wyszukaj po nazwie i zapisz się do grupy.

<- Jak działają kontrolki CC1

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , ,

Leave a Reply