VBATools

Konsolidowanie zakresów

by on Mar.30, 2014, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Konsolidacja_2 Dodatek za drobne:

Dodatek “Konsolidowanie zakresów” to rozwiązanie polegające na zsumowaniu wartości z zaznaczonych obszarów danego skoroszytu. Ilość deklaracji zakresów w obszarze skoroszytu jest nieograniczona.

Konsolidacja_1Narzędzie służy do ograniczenia ilości rekordów bazy danych, które w większości sytuacji i tak podlegają sumowaniu w przeróżnych raportach w obrębie danego skoroszytu.

Konsolidacja przebiega zawsze wg pierwszej kolumny zadeklarowanych zakresów. Dlatego też inne kolumny tekstowe powinny być analogiczne, a w tedy wartości zostaną poprawnie podliczone.

Konsolidacja_3W przypadku braku wartości w których spodziewamy się sumowania należy wstawić zera (inaczej wiersz taki będzie dodany do tabeli wynikowej, bez obliczeń).

Np. w przypadku występowania dat w obszarze, wyciągany jest Max dla daty. Sprawdza się świetnie przy podliczaniu np rejestrów połączeń z daną usługą (suma dla ilości połączeń oraz ostatnia data połączenia).


Inne rozwiązanie polegające na agregacji danych tabeli zaprezentowane jest tutaj: Agregacja obszarów komórek


Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , ,

Leave a Reply