VBATools

Agregacja obszarów komórek

by on Jul.17, 2014, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Dodatek za drobne:Agregacja_obszarow_PRO

Dodatkiem tym, komórki we wskazanym obszarze scalisz ustawiając warunki połączenia. Dane w dodatku “Agregacja obszarów” brane są pod uwagę jako tekst, które można połączyć wg wskazania interfejsu. Narzędzie przydatne jest w sytuacji kiedy rekordy bazy powinny zostać scalone przy założeniu podobieństwa innych rekordów w danej kolumnie. W opisie pokazany jest przykład zastosowania.

Poniżej pokazane jest jak przedstawiają się warunki połączenia komórek tekstowych:

Rekordy o kolorze białym nie są zmodyfikowane, ponieważ w przy założeniu równości nie spełniają warunku. Żółte oraz różowe rekordy spełniają warunek i przy założeniu dodawana komórka w wyniku zawiera tekst połączony spacją lub tekst zastępujący puste pole.

Agregacja_obszarów_warunki

Dodatek do “Agregacji obszarów”, pozwala na określenie nieskończonej ilości warunków, co do których dane będą porównane. Przełączanie opcji odbywa się poprzez dwuklik na wierszu listy. W odpowiedzi otrzymujemy ikonę reprezentującą możliwe działanie. Łącznikiem dla pól połączonych jest [brak], [spacja], [przecinek], [średnik] oraz zawinięcie tekstu [Alt+Enter], co znacznie ułatwia katalogowanie danych w agregowanych polach. Do rozwiązania dodano także check, dzięki któremu zostaną usunięte komórki zawierające tą samą informacje (aby pomimo “scalenia” nie powielać tej samej treści). W ostatniej odsłonie również sumowanie danych liczbowych!

Do rozłączenia scalonych wierszy pow. dodatkiem można użyć rozwiązania “Replikator tabeli” podając kwantyfikator oraz kolumnę na której podstawie ma dojść do rozdzielenia.

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , , , , , ,

Leave a Reply