VBATools

Konkurs z Niezbędnik dla Exelomaniaków – Określ swój Styl

by on Apr.17, 2022, under Newsy

Konkurs kierowany jest do wszystkich chętnych, którzy na podstawie wygenerowanego kalendarza chcieliby wyrazić swoje emocje lub excelowy profesjonalizm. Kalendarz ten stanowi najnowszy moduł dodatku do Excela. Dodatek jest bezpłatny dla osób fizycznych.

This image has an empty alt attribute; its file name is Konkurs_Styl.png

Możesz używać wszystkich opcji interfejsu oraz poddać arkusz z kalendarzem własnoręcznej edycji, bez zmiany treści która ma wynikać z użytych opcji.

Aby wziąć udział w konkursie należy określić nazwę dla stworzonego kalendarza, wysłać ekran konfiguratora [prscr] w treści maila oraz Arkusz z kalendarzem jako załącznik.

Uwaga: Poruszamy się tylko w standardowej palecie czcionek i kolorów (użycie zainstalowanych innych czcionek, z poza domyślnego systemu, nie będzie brana pod uwagę).

Zostanie wybranych najlepszych 10 propozycji. Wynik konkursu zostanie opublikowany na stronie vbatools.pl oraz w grupie FB Grupa wsparcia – MS Excel praktyczne porady

Jeśli nadesłanych prac będzie mniej (mając na uwadze ostatni konkurs) nie gwarantuje, że każda zostanie opublikowana.

Imiona wraz z Nazwiskami lub Nicki (jak kto woli) dla uhonorowania pomysłodawców zostaną wraz z nazwą stylu zapisane w dodatku przy następnej poprawce.

Prace wysyłamy na adres: konkurs@vbatools.onmicrosoft.com z tytułem: “Określ swój styl”. Termin końcowy nadsyłania prac do końca maja 2022.


Ogłaszam wyniki konkursu:

Zwycięzca jest tylko jeden… choć było ok 1,5 msc na zrobienie czegokolwiek, to jednak poza Patrykiem Samborskim nikomu więcej się nie chciało. A szkoda bo rozwiązanie dla os fizycznych darmowe, a możliwości jakie daje jest mnóstwo.

Zatem zaproponowany przez niego widok, przy następnym UPG jego kalendarz do wyboru w interfejsie będzie stanowił gotowca “SQL-friendly“.


Do najnowszej wersji instalacyjnej zostały dołączone dwa moje, gotowe szablony. Pierwszy z nich to “Urlopy pracownicze“. Jest to kompleksowe rozwiązanie, które wylicza ilość oznaczonych dni, w których pracownik nie stawił się do pracy. Użytkownik może tworząc taki kalendarz określić ilość pracowników (do uzupełnienia ich nazwisk) dla których będzie on wygenerowany, a potem w oderwaniu od mechanizmu można wypełnić przygotowany plik danymi, lub od razu zaimportować do niego dane:

Drugi gotowiec nosi nazwę “Zakreślany” i jest przygotowany pod wydruk, aby można było na nim bezpośrednio pisać, określając dni, w których dana czynność ma zostać wykonana. Też można do niego zaimportować dane jak i zmienić jego kolorystykę. Jego wygląd jest jednak określony na 6 par msc danego roku, aby można było go bez przeszkód wydrukować:

Po kilku msc ten styl został rozmnożony na 2 nast. kombinacje z 2/6 na 3/4 i 4/3, które różnią się od siebie ilością miesięcy w kolumnach i wierszach.


Pozdrawiam Patryk i dziękuję za zaangażowanie w konkursie.

:,

Leave a Reply